Zlewozmywak w kolorze beżu

W kuchni musi być miejsce na mycie naczyń, rąk czy produktów spożywczych takich jak owoce, warzywa czy mięso. Do tego celu wykorzystywany jest zlewozmywak, który jest podstawowym elementem każdej kuchni i może być wykonany z różnych materiałów.

Ile kosztują dobre zlewozmywaki?

beżowy granitowy zlewJeżeli chcemy wyposażyć kuchnię najniższym kosztem, to najlepiej kupić zlewozmywak wykonany ze stali nierdzewnej, gdyż jednokomorowy zlew tego typu kupimy nawet za sto złotych. Jest on prosty, łatwy w czyszczeniu, ale szybko pojawiają się na nim rysy. Osobom, którym zależy na dobrym jakościowo zlewie, polecane są granitowe modele, ponieważ są trwałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia oraz świetnie znoszą różnice temperatur. Bardzo klasyczny jest beżowy granitowy zlew, który pasuje do nowoczesnej i standardowej kuchni. Dostępny jest w wersji z jedną komorą albo z dwoma komorami. Zlew dodatkowo może mieć ociekacz po jednej lub po obu stronach. Nowością jest zlewozmywak narożny, który oszczędza miejsce na blacie, bo wykorzystuje często niezagospodarowany narożnik. Poza granitowymi i stalowymi zlewami, znajdziemy także zlewozmywaki z ceramiki, które są dość delikatne w porównaniu z granitowymi oraz z tworzywa sztucznego. Granit jest wytrzymały ze względu na swój skład, który aż w osiemdziesięciu procentach stanowi  naturalne kruszywo granitowe, stanowiące barwiony piasek kwarcowy, w pozostałe dwadzieścia procent, to żywice akrylowe. Dzięki gładkiej powierzchni, którą zawdzięcza zawartości minerałów, zlew ma gładką powierzchnię.

Zakup dopasowanego zlewu nie jest prosty, bo na rynku mamy ich duży wybór. Dostępne są modele wykonane z kilku rodzajów materiałów, które znacznie różnią się ceną. Także ich rozmiar, kolor i kształt może być odmienny, żeby lepiej pasować do wystroju kuchni.