Zdrowe kosmetyki prosto z natury

Z nadwrażliwą skórą miałem kłopoty od dawna. Zaczerwienienia, przesuszanie, podrażnienia pojawiały się bardzo często. Zazwyczaj jesienią i zimą, kiedy na przykład dłonie narażone były na działanie wiatru oraz mrozu. Próbowałem wielu sposobów, głównie kremów nawilżających. Jedne pomagały bardziej, inne mniej, ale problem i tak często wracał. Co więcej, często to właśnie kosmetyki jeszcze bardziej podrażniały skórę.

Postaw na krem bez konserwantów

kremy naturalne bez konserwantówWiadomo, że wiele kosmetyków w składzie ma sporo chemii. Zdecydowanie zbyt dużo tego. Czasem tego typu składniki pomagają, ale wpływ chemicznych substancji na organizm raczej nie jest pozytywny. Dlatego w pewnym momencie uznałem, że spróbuję czegoś innego. Postanowiłem odważniej spojrzeć na półkę z kosmetykami ekologicznymi. Oczywiście zacząłem od kremów. Wybór jest całkiem szeroki. Kremy z wyciągami z różnych roślin, ekstraktami, olejkami i tak dalej, generalnie kremy naturalne bez konserwantów interesowały mnie najbardziej. Wiele sklepów oferuje tego typu produkty. Naturalny i krótki skład to podstawa. I rzeczywiście okazało się, iż ekologiczne kosmetyki podrażniają zdecydowanie mniej, niż preparaty, których używałem wcześniej. Skóra zaczęła wyglądać dużo efektowniej, była nawilżona i prezentowała się zdrowo. Poza tym naturalne kremy także mniej uczulają, choć zdarzają się oczywiście składniki, które nie są polecane alergikom. W moim przypadku były jednak same plusy używania kremów naturalnych. Ładny wygląd skóry, ale też walory zapachowe, choć one akurat mają mniejsze znaczenie. Najważniejsze okazało się to, iż kosmetyki ekologiczne zdecydowanie korzystniej wpływają na organizm. Po prostu są zdrowsze i bezpieczniejsze, niż preparaty pełne chemicznych substancji, które może i na początku pomagają podrażnionej skórze, jednak w dłuższej perspektywie na pewno bardziej zaszkodzą, niż ich naturalne odpowiedniki.

Zaczęło się od kremów, ale od tej pory w zasadzie używam wyłącznie ekologicznych kosmetyków. Dzięki temu mam pewność, że skóra dostaje to, czego potrzebuje, w wersji bezpiecznej, bo naturalnej. Poza tym sam fakt, że to produkty ekologiczne, oznacza, że pomagam też chronić środowisko. To również ma duże znaczenie. A skoro wybór takich preparatów jest na tyle szeroki, że bez kłopotu można znaleźć ofertę dla siebie, to szkoda tego nie wykorzystać.