Zastosowanie elewacji alucobond

Inwestorzy coraz częściej odchodzą od tradycyjnego podejścia do wyglądu powstających nieruchomości, standardowych malowanych elewacji oraz typowych tynków. Chętnie wybierane są takie materiały, które zachwycają pod względem kształtu, faktury, kolorystyki i jednocześnie są łatwe w montażu oraz odporne na działanie ciężkich warunków atmosferycznych. Jednym z takich rozwiązań są elewacje alucobond, stosowane na budynkach mieszkalnych, miejskich czy na biurowcach.

Wyróżniające się elewacje alucobond

solidne alucobond - elewacjeElewacje alucobond pozwalają na nadawanie nowoczesnego wyglądu zarówno wewnątrz budynków, jak i od zewnętrznej strony. Jest to prosty element zdobiący, w nowoczesnym stylu, który może być zamontowany na zewnątrz jako elewacja, a także w środku pomieszczenia jako gotowy element. Jeżeli zainteresowało nas solidne alucobond – elewacje są trwałym i estetycznym rozwiązaniem. Zbudowane są one z aluminium, które wewnątrz jest wypełnione warstwą ceramiczną albo z tworzywa sztucznego. Pod względem wyglądu przypominają one różnych wymiarów płytki, które montowane są jako panele. Mogą być one różnej, bądź równiej wielkości, co pozwala uzyskać odmienny efekt wizualny. Poszczególne elementy są lekkie, dlatego montaż nie jest problematyczny. Na życzenie klienta elementy elewacyjne mogą być wycinane na preferowaną wielkość, a także frezowane, wyginane czy kształtowane pod indywidualny projekt. Samo perforowanie panelu umożliwia umieszczenie monterskich otworów w miejscach dopasowanych do potrzeb montażowych. Niewielka waga takiego materiału nie jest jedyną zaletą. Oprócz niej zaliczyć do zalet można nowoczesny wygląd, gdyż płyty dostępne są w różnej kolorystyce – odcieniach metalicznych, matowych, a także odcieni wyróżniających się na tle innych stonowanych paneli. Najczęściej wybierane są panele metaliczne, które nadają budynkom styl loftowy, a także elementy połyskujące, które przełamują promienie słoneczne.

W odróżnieniu od malowanych tynków zewnętrznych, ulegających szybkiemu zabrudzeniu oraz wymagających renowacji co kilka lat, z paneli elewacyjnych można mechanicznie usuwać brud. W znacznym stopniu ułatwia to utrzymanie czystości. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu panele elewacyjne alucobond są coraz powszechniej wykorzystywane na całym świecie. Materiał ten wyróżnia się także nowoczesnym stylem oraz odpornością na pęknięcia.