Zalety stosowania naturalnych peelingów

 

Coraz częściej sięga się po kosmetyki w pełni naturalne i o prostym składzie, niezawierającym żadnych sztucznych detergentów, które często mogą podrażniać skórę. Wybór takich kosmetyków jest coraz większy, dzięki czemu możemy dostosować je do indywidualnych potrzeb i szczególnych wymagań skóry.

Dlaczego warto korzystać z naturalnych peelingów?

naturalny peeling do twarzyWarto uzupełnić swoją pielęgnacje w peelingi, które złuszczają naskórek i dogłębnie oczyszczają skórę. Wydaje się jednak, że są pewne skórne problemy, z którymi natura nie jest w stanie sobie sama poradzić. Faktycznie przy większych problemach dermatologicznych należy udać się do specjalisty, aby przepisał odpowiednie preparaty czy leki, jednak do codziennej pielęgnacji warto jest wykorzystać naturalny peeling do twarzy o prostym składzie, którego większości kosmetykom drogeryjnym brakuje. Tendencje jednak są pozytywne, pojawia się coraz więcej preparatów naturalnych, bez zbędnych sztucznych składników, które mogą nie tylko podrażniać skórę, ale często też ją osłabiać w dłuższym okresie. W dodatku taki naturalny peeling można zrobić sobie samemu! Najczęściej podstawową takich peelingów jest kawa, sól, płatki owsiane lub brązowy cukier, resztę składników natomiast dostosowuje się do indywidualnych potrzeb skóry. Przykładowo dla cery suchej sprawdzi się peeling gruboziarnisty z dodatkiem nawilżających olejków, do cery tłustej natomiast sprawdzą się dobre, delikatne peelingi. Szczególnie problematyczną jest cera trądzikowa, do której nie należy używać ziarnistych, zbyt ostrych peelingów, które ścierają i osłabiają naskórek, przez co mogą namnażać się bakterie. W tym przypadku sprawdzi się peeling enzymatyczny. Jeśli jednak nie mamy wystarczająco czasu, by przygotować własny peeling, znalezienie w pełni naturalnego produktu jest coraz łatwiejszym zadaniem ze względu na ogromny wybór właściwości, zapachów czy kolorów.

Należy jednak pamiętać, że niezależnie czy jest to peeling naturalny czy taki z bardziej syntetycznym składem ani z jakim typem cery się borykamy, powinno się go używać maksymalnie 2 razy w tygodniu, gdyż częstsze użycie może spowodować osłabienie skóry. Unikać lub ograniczyć stosowanie peelingu należy również, gdy w planach mamy dłuższe przebywanie na pełnym słońcu, tak więc szczególnie w trakcie wyjazdu wakacyjnego powinno zmniejszyć, a nawet kompletnie odstawić stosowanie peelingu. 

Więcej informacji – empiriaspa.pl