Zalety korzystania z prania dywanów

Przez wiele lat we wnętrzarskiej modzie królowały dywany i wykładziny, nierzadko zajmujące całe pomieszczenie lub przynajmniej jego większość. Z biegiem czasu trendy uległy zmianie. Obecnie bardzo popularne jest nieużywanie dywanów wcale bądź sięganie tylko po małe dywaniki do dekoracji salonu czy takie, które pasować będą na podłogę koło łóżka. Większe dywany najczęściej wykorzystuje się w pokojach dzieci.

Dlaczego warto skorzystać z prania dywanów?

profesjonalne pranie dywanu w łodziBez względu na to, jakie duże dywany mamy w domu, ile ich jest i z czego zostały zrobione, należy o nie prawidłowo dbać. Chodzi przede wszystkim o ich regularne odkurzanie — którego częstotliwość będzie różna, w zależności od tego, czy jest to dywan w rzadko używanym gabinecie, czy może taki w pokoju dziennym, gdzie bawią się dzieci i biegają zwierzęta. Z czasem jednak odkurzanie nie wystarcza, a domowe sposoby na odświeżenie włókien zawodzą. Na dywanie są plamy, których nie udało się usunąć, przeszedł zapachem papierosów, zwierząt, jest w nim kurz… W takiej sytuacji należy zamówić profesjonalne pranie dywanu w Łodzi, dzięki któremu dywan znów będzie wyglądał jak nowy. Specjaliści, dzięki profesjonalnemu sprzętowi i środkom, mogą szybko i dokładnie wyczyścić cały dywan. Pozwoli to pozbyć się nie tylko brudu i kurzu, ale także nieprzyjemnych zapachów i nagromadzonych między włóknami alergenów. Jest to szczególnie ważne dla alergików oraz dla rodziców małych alergików, bawiących się jeszcze na podłodze. A jak przebiega pranie dywanu? Punkt pierwszy to zawsze dokładne odkurzenie. Dopiero potem specjaliści sięgają pod odpowiedni sprzęt piorący i dopasowują środki do czyszczenia dywanu, biorąc pod uwagę materiały, z których został on wykonany, a także stopień zabrudzenia, co pozwala osiągnąć najlepsze efekty. Nim dywan wróci do ponownego użytku, musi jeszcze zdążyć wyschnąć.

Dywan po specjalistycznym praniu jest nie tylko czysty, świeży i pachnący. Ważne jest również to, że pranie pozwala nadać włóknom miękkości i lekkości, znów więc są sprężyste, a cały dywan — puchaty. Jest to szczególnie ważne dla posiadaczy włochatych dywaników typu shaggy, które wymagają bardzo częstego odkurzania i czyszczenia, ponieważ gromadzi się w nich dużo kurzu. Dzięki praniu będą tak samo miękkie i przyjemne jak w dniu zakupu.