Zalety drewnianych elewacji

Kiedy szukaliśmy z mężem idealnego projektu na budowę naszego domu, do gustu mocno przypadł nam jeden z nowoczesnych budynków, bazujących na prostej bryle. Co prawda początkowo nie chciałam stawiać na taki nowoczesny dom, jednak ten miał w sobie coś, na co od razu zwróciłam uwagę. Z racji tego, że dużą ilość przeszklenia została w tym domu połączona z drewnem, pięknie prezentuje się on w zielonym otoczeniu. A my właśnie kupiliśmy działkę w pobliżu lasu.

Dobrej jakości deski na elewację

deska elewacyjna elastycznaDrewno od zarania dziejów jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów. Używa się go praktycznie wszędzie, począwszy od mebli, przez drobne przedmioty codziennego użytku, aż po branże budowlaną. To właśnie w tej ostatniej od jakiegoś czasu drewno na nowo zyskuje na wartości i to nie tylko przy tworzeniu stelażu. Drewno pełni coraz częściej funkcję dekoracyjną, stając się ekologicznym sposobem na tworzenie drzwi, okien czy nawet całych elewacji. Rosnącą popularnością cieszy się deska elewacyjna elastyczna, którą my również zastosujemy do dekoracji frontu naszego nowego domu. To właśnie drewniana elewacja przypadła mi do gustu najbardziej, jak chodzi o projekt domu, na który się zdecydowaliśmy. Deski elewacyjne mają przeróżne kolory, od bardzo jasnych, przez ciepłe brązy, aż po zupełnie ciemne. Elewacja naszego domu udekorowana zostanie jasnymi deskami, które będą się pięknie komponować z nowoczesną bryłą budynku. Drewniana elewacja jest nie tylko trwała, ale też odpowiednio zabezpiecza budynek przed utratą ciepła, a także chroni całą elewację przed zniszczeniami. Same deski elewacyjne, oprócz wzorów i kolorów, mogą też mieć różne wymiary. Mamy więc sporą dowolność w dekorowaniu naszych domów za pomocą drewnianych desek. Ze względu na duży wybór desek elewacyjnych na rynku, podczas szukania idealnych do naszego domu, posiłkowaliśmy się opinią specjalistów.

Wiele nowoczesnych projektów domów bazuje na prostych bryłach. Na właśnie tego typu dom zdecydowaliśmy się razem z mężem. Tym co nam się najbardziej spodobało, była drewniana elewacja, które nie tylko pięknie komponuje się z zielenią dookoła, ale ma też dodatkowo wiele innych zalet. Na pewno dużym plusem jest odporność na zniszczenie i odpowiednia termoizolacja budynku i zabezpieczenie przed wilgocią.