Zakup autka na akumulator

 

Rodzice często się zastanawiają co kupić na prezent dla dziecka, które jest już całkiem sprawne ruchowo, dużo rozumie i potrafi się dostosować do poleceń. Wybór jest nie jest prosty, bo sklepy zabawkowe pękają w szwach od takich produktów, ale nie w każdym z nich znajdziemy samochody zasilane elektrycznie. Są to nowoczesne zabawki, które pozwalają dziecku poczuć się jak dorosły.

Co posiadają samochody na akumulator?

auto akumulatorowe dla dzieckaKlocki, rowerek czy hulajnogę, ma prawie każde dziecko, ale pojazdu zasilanego na akumulator już nie.Tego typu zabawki były dostępne kilka dekad temu, ale były zasilane siłą nóżek dziecka, ponieważ pod karoserią znajdowały się pedały do rozpędzania samochodu. Obecnie pedały zostały zastąpione silnikiem więc jedyne co pozostaje maluchom, to kierowanie pojazdem. Auto akumulatorowe dla dziecka dozwolone jest przeważnie od trzeciego roku życia, ponieważ wymaga od niego samodzielnego kierowania. Co prawda w sprzedaży znajdziemy samochody dla dwulatków, ale są one nieco mniejsze i mają piloty do zdalnego sterowania. Maluchy siedzą w nich zapięte pasami bezpieczeństwa, a rodzice nimi kierują. W autach z akumulatorem dla większych dzieci, znajduje się kierownica z klaksonem, pedał gazu, boczne lusterka czy imitacja deski rozdzielczej z przyciskami. Część z nich odpowiada za różne funkcje dźwiękowe, które urozmaicają przejażdżkę. Wiele modeli ma także wbudowane wejście USB, dzięki któremu dzieci mogą słuchać ulubionej muzyki podczas jazdy. W samochodach celowo nie został umieszczony pedał hamulca, ponieważ mógłby się mylić dziecku z gazem. Jeżeli dziecko zdejmie nogę z gazu, to automatycznie włączy się hamulec i auto się zatrzyma. W sklepach z zabawkami znajdziemy dwa główne rodzaje pojazdów akumulatorowych i są to sedany z małymi kołami i niskim zawieszeniem oraz auta terenowe z napędem na cztery koła.

Samochody akumulatorowe są stworzone do pokonywania alejek i chodników, w przypadku sedanów oraz do jazdy po powierzchni trawiastej czy kamienistej. Choć ich zakup nie jest małym wydatkiem, to wciąż nie brakuje chętnych rodziców. Najtańsze modele kosztują około trzysta złotych, a najdroższe, które są licencjonowane przez znanym producentów samochodowych, mogą kosztować nawet półtora tysiąca złotych. Pomimo tego są one gwarancją udanego prezentu.