Wytrzymałe podłogi sportowe na legarach

 

W halach sportowych podłogi zużywają się wyjątkowo szybko. Na szczęście dotyczy to głównie dawnych parkietów, wykonywanych w oparciu o stare technologie. Dziś, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możemy uzyskać znacznie lepsze efekty i przedłużyć żywotność parkietów w obiektach sportowych różnego typu i przeznaczenia: szkolnych, wyczynowych, treningowych, siłowniach i innych.

Parkiety legarowe jako solidny wybór

podłogi sportowe na legarachW przypadku nowych obiektów o przeznaczeniu sportowym, projektant planuje zwykle nowoczesne systemy podług. Mają dobrą izolację, akustykę i wytrzymałość na wstrząsy. Współczesne parkiety w halach sportowych opierają się na wielu wewnętrznych warstwach. Nie widać tego, co jest pod parkietem, ale najlepsze podłogi sportowe na legarach spełniają wyśrubowane normy jakości. Są bardzo wytrzymałe. Ważne są też właściwości takie jak izolacja termiczna, gdyż obiekty sportowe przeważnie posadowione są na gruncie, bez podpiwniczenia. Dlatego, by zaoszczędzić na ogrzewaniu w miesiącach zimowych i zabezpieczyć obiekt przed wilgocią podchodzącą z gruntu, izolacja wewnętrzna podłogi jest bardzo istotna. Legary stanowią ważny element antywstrząsowy, izolujący i wzmacniający trwałość podłogi sportowej. Wszędzie tam, gdzie nacisk na parkiet jest wyjątkowo duży, stosuje się system legarów, czyli wytrzymałych desek, belek drewnianych. Podłogi sportowe na legarach stosuje się w salach gimnastycznych, halach i innych obiektach sportowych.

Wszechstronne zastosowanie parkietów legarowych sprawiło, że system ten jest zalecany do wszelkiego rodzaju podłóg sportowych. Ma wiele zastosowań. Jego cechą charakterystyczną jest dobra izolacyjność, zapewnienie cyrkulacji powietrza w podłodze. Ceny parkietów są uzależnione od jakości materiałów i powierzchni obiektu.