Wyrób ceramicznych figurek

W niemal każdym sklepie, który zajmuje się sprzedażą ozdób i dekoracji domowych znajdziemy ręcznie malowane figurki ceramiczne. Te piękne ozdoby są bardzo uniwersalne, gdyż prezentują się dobrze niemal w każdym miejscu. Sposobów na ich wykorzystanie jako dekoracji jest wiele. Ich wyrobem zajmują się albo lokalni rzemieślnicy albo wielkie przedsiębiorstwa produkcyjne.

Ceramiczna figurka jako ozdoba świąteczna

ceramiczne figurkiFigurki najczęściej znajdują zastosowanie jako ozdoby świąteczne lub inne okazyjnie dedykowane dekoracje tematyczne. Taka figurka może w końcu przedstawiać Mikołaja, zajączka lub też aniołka, którym możemy ozdobić na przykład nagrobek. Nie wszystkie ceramiczne figurki są wykonywane ręcznie. Większość z nich to tak naprawdę wyrób przemysłowy, który wykonuje się w dużych fabrykach produkujących takie figurki na taśmie produkcyjnej. W takim przypadku nie można mówić o wyjątkowości tego typu produktu. Część z figurek jednak jest wykonywana ręcznie w warsztatach rzemieślniczych. Oczywiście ze względu na taki proces produkcji te figurki są o wiele droższe niż te produkowane seryjnie, jednak jeśli autor jest zdolny to są warte swojej ceny. Całą praca polega na przygotowaniu masy, jej uformowaniu i wypaleniu, a następnie na pomalowaniu takiej figurki. Gdy ktoś jest zdolnym artysta to potrafi w ten sposób stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, a widać to od razu na pierwszy rzut oka. Takie figurki zawierają dużo detali, a ich kolory są właściwie dobrane.

Jak pośród tylu figurek ceramicznych znaleźć te wyjątkowe, które są wykonywane ręcznie? Na pewno nie szukajmy ich w tanich sklepach, gdyż nie będą to budżetowe produkty, takie są tylko produkty seryjnie produkowane. Miejmy świadomość, że do wyprodukowania jednej figurki potrzeba sporo pracy, a to po prostu musi przełożyć się na cenę.