Wykładziny dywanowe czyli nowoczesne i bezpieczne podłogi

Jedną z pierwszych rzeczy jakie musimy ustalić urządzając powierzchnię mieszkaniową, biurową czy handlową to rodzaj podłogi. Niezależnie od tego czy będzie to parkiet, terakota czy wykładzina, decyzję trzeba podjąć jeszcze na początku prac projektowych. To jakiego rodzaju podłogę wybierzemy, w dużym stopniu zdefiniuje ostateczny efekt wystroju wnętrza.

Wykładziny podłogowe sposobem czyli dywan w sklepie

wykładzina podłogowa dywanowaW dzisiejszych czasach podłoga to coś znacznie więcej niż po prostu podłoga. To integralny element wystroju wnętrza, który realnie przekłada się wygląd pomieszczenia. Odpowiednio dopasowana stylistycznie i kolorystycznie, szczególnie w przypadku dużych powierzchni handlowych, wystawowych czy biurowych, może stanowić kluczowy element dekoracyjny. Poza standardowymi rozwiązaniami jak terakoty, parkiety czy panele, coraz częściej w przestrzeni publicznej spotykamy różnego rodzaju wykładziny. Ich główną zaleta jest efekt wizualnego ocieplenia wnętrza, które dzięki takiemu rozwiązaniu staje się przytulniejsze.  W zależności od wielkości i rodzaju powierzchni, z jaką mamy do czynienia, wykładzina podłogowa dywanowa może być układana z rolki lub z płytek dywanowych. Te drugie szczególnie dobrze sprawdzają się w takich obiektach jak sklepy czy powierzchnie wystawowe. W razie uszkodzenia takiej wykładziny, jej pojedyncze elementy można łatwo wymienić na nowe. Bardzo bogaty wybór kolorów i wzorów wykładzin podłogowych pozwala na idealne dopasowanie ich na potrzeby konkretnego wnętrza i daje nieograniczone możliwości projektowe.

Fakt, że jakość dostępnych na rynku wykładzin jest coraz lepsza a stopień odporności na zabrudzenia coraz wyższy zachęca projektantów do coraz częstszego stosowania tego typu rozwiązań w swoich projektach. Warunkiem wykorzystania wykładzin w obiektach użytkowych jest spełnianie przez nie obowiązujących norm przeciwpożarowych.