Wygodne biurko elektryczne

Zdecywana większość ludzi pracuje w biurach czy miejscach, gdzie dominuje siedzący tryb. Z jednej strony to wygodne rozwiązanie, ale w perspektywie czasu powoduje ono wiele dolegliwości bólowych, a także pewne schorzenia.

Czym się wyróżniają biurka elektrycznie regulowane?

biurko elektrycznie regulowanePraca biurowa, jak sama nazwa wskazuje oznacza wykonywanie obowiązków przy biurku. Jednak kiedy konieczne jest codzienne spędzanie przy nim nawet przez ośmiu godzin dziennie, to może to mieć poważne skutki zdrowotne. Klasyczne biuro ma określoną wysokość dopasowaną do fotela, której nie można zmieniać. Wyjątkiem jest biurko elektrycznie regulowane, które może służyć do pracy w postacji siedzącej i stojącej. Z tego typu biurek korzystają nie tylko pracownicy biurowi, ale przede wszystkim projektanci, architekci, a także osoby, które każdego dnia muszą przy nim siedzieć wiele godzin. Biurko elektryczne przede wszystkim składa się ze specjalnego stelaża, który wewnątrz ma zamontowany mechanizm do podnoszenia i opuszczania blatu. Jeżeli na biurku stoi komputer, to można dokupić specjalne uchwyty, które zabezpieczają go przed upadkiem. Z wyglądu zewnętrznego, biurko elektryczne niemalże niczym się nie różni od klasycznych modeli, gdyż wszystkie kable i cała instalacja jest schowana w stelażu. Dzięki regulacji wysokości blatu, przy biurky można pracować w pozycji stojącej, co znacznie ułatwia siedzenie przy nim wielu godzin. W kilka chwil można zmieć wysokość blatu, dzięki jednemu przyciskowi, zatem jego obsługa jest bardzo prosta.

W sprzedaży dostępne są biurka z elektrycznie regulowaną wysokością dla dorosłych i dla dzieci. Z roku na rok takie modele biurek cieszą się coraz większą popularnością, gdyż są praktyczne i mogą być stosowane nie tylko w firmach, ale także domach.