Wydajność urządzenia do ozonowania

Klasyczne metody sprzątania służą przede wszystkim do usuwania piachu, kurzu, sierści zwierząt czy okruchów z dywanów, podłóg czy mebli. Odkurzacz nie oczyści powietrza, bo nie dysponuje odpowiednią technologią, ale za to generator ozonu ją posiada. Jest to specjalistyczne urządzenie do skutecznej dezynfekcji pomieszczeń i nie tylko.

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

urządzenie do ozonowania samochoduMetod odkażających jest przynajmniej kilka i cechują się odmienną technologią i skutecznością. Może to być zamgławianie specjalnym środkiem bakterio lub wirusobójczym albo naświetlanie lampą UV. Jednak najbardziej skuteczne jest ozonowanie, które jako jedyne jest naturalne, ponieważ nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych. Ozonowanie można przeprowadzać w dowolnym zamkniętym pomieszczeniu, a także w samochodzie. Jeżeli zachowuje się odpowiednie zasady bezpieczeństwa, to użycie ozonu jest całkowicie bezpieczne. W sprzedaży można znaleźć klasyczne generatory ozonu, które idealnie się sprawdzają w domu, w zakładzie pracy czy do odkażania żywności. Ponadto dostępne jest urządzenie do ozonowania samochodu, które jest dostosowane do zasilania z gniazdka w samochodzie. Jest to niewielkie urządzenie, które posiada wystarczająco dużą moc, aby w ciągu kilkudziesięciu minut dokładnie odkazić cały samochód, łącznie z klimatyzacją. W trakcie ozonowania trzeba umieścić wewnątrz pojazdu ozonator i skierować strumień ozonu na kratkę wentylacyjną. Silnik pojazdu musi być włączony, a nawiew klimatyzacji nastawiony na maksymalną moc. Dzięki temu ozon dotrze do każdego zakamarka w samochodzie. Przeważnie po trzydziestu – czterdziestu minutach wnętrze pojazdu, łącznie z tapicerką sufitem i podłogą są dokładnie odkażone. Tego typu zabieg można wykonywać kilka razy w roku i można to robić samodzielnie, albo skorzystać z usług profesjonalnych warsztatów.

Bakterie i wirusy są niewidzialnym zagrożeniem dla naszego zdrowia, dlatego trzeba mieć tego świadomość i właściwie z nimi walczyć. Ozonowanie jest najczęściej wybierane, ponieważ pozwala zlikwidować w samochodzie zapach wilgoci czy dymu papierosowego bez zastosowania środka chemicznego. Zaletą ozonu jest likwidowanie nieprzyjemnych zapachów, a nie ich maskowanie, dlatego też efekt ozonowania utrzymuje się przez długie tygodnie.