Usługi it w ramach outsourcingu

Usługi informatyczne potrafią kosztować całkiem sporo. Bez względu na to czy wynajmiemy sobie firmę informatyczną czy zatrudnimy informatyka. Jeśli za te usługi i tak trzeba zapłacić to warto wszystko zorganizować w taki sposób, żeby podatkowo zyskać na tym jak najwięcej. Ze względów podatkowych najlepiej opłaci się wynająć firmę informatyczną a raczej jej opiekę. Mówi się wtedy o outsourcingu usług informatycznych. Każdą fakturę wliczamy wówczas w koszty.

Wynajem i rozliczenie usług informatycznych

usługi it szczecinPrzedsiębiorcom prowadzącym swoje firmy i potrzebującym skorzystać z usług informatyka wcale nie opłaci się zatrudniać człowieka na to stanowisko. Stawki dla osób świadczących usługi it na zasadzie umowy o pracę sięgają nawet dziesięciu tysięcy złotych brutto za miesiąc pracy. W tej kwocie można wynająć firmę świadczącą usługi informatyczne w razie konieczności. Zabezpieczamy więc swoją firmę abonamentem na outsourcing usług informatycznych. Większość firm na północy Polski korzysta z pewnej dużej firmy oferującej usługi it Szczecin. Jest to najlepsze zabezpieczenie interesów każdej firmy potrzebującej usług informatycznych. Wynajęcie usług tego rodzaju kosztuje znacznie mniej, aniżeli zatrudnienie informatyka. Drugą kwestią jest bardzo dobry sposób rozliczania tego rodzaju usług. Firma świadcząca usługi it wystawia firmie wynajmującej fakturę. Dzięki temu korzystający z usługi może wrzucić całość w swoje koszty prowadzenia działalności. A to niesie za sobą ogromne korzyści podatkowe. Wiadomo, że wrzucenie czegoś w koszty powoduje zmniejszenie podstawy opodatkowania. Zatem korzyści z tego rozwiązania czerpią zatem wszyscy. Firmy świadczące outsourcing usług informatycznych też zyskują na tym rozwiązaniu. Oferują one bowiem stały abonament za opiekę informatyczną, ale zdarza się tak, że nie muszą przez cały miesiąc robić kompletnie niczego. A abonament klienci zapłacą, z czego obie strony są zadowolone.

Dzisiaj żadna firma nie musi zatrudniać informatyków, żeby mieć zagwarantowaną opiekę informatyczną. Rzadko zdarza się, żeby małe firmy zatrudniały swoich własnych informatyków.  Można przecież wykupić abonament na usługi informatyczne i mieć zagwarantowaną opiekę ze strony firmy it. To nowoczesne rozwiązanie stosowane jest dzisiaj coraz częściej. Jest to bardzo opłacalne, ponieważ na abonament klienci otrzymują fakturę.