Tanie busy z Lublina do Niemiec

 

Jak najprościej i najtaniej dostać się za zachodnią granicę z miejscowości położonych na wschodzie Polski? Najlepiej skorzystać ze zorganizowanych przewozów busami. Z miejscowości położonych na wschodzie naszego kraju do Niemiec jest naprawdę bardzo daleko. Z Lublina do stolicy Niemiec jest o jakieś czterysta kilometrów dalej, aniżeli z Wrocławia. To sprawia, że podróżowanie własnym samochodem jest po prostu nieopłacalne.

Busem do niemieckiej stolicy za trzysta złotych

busy do niemiec z lublinaSpod naszej wschodniej granicy na zachód jest całkiem daleko. Im więcej kilometrów tym podróż będzie bardziej kosztowna. Zwłaszcza, jeśli piszemy o podróży własnym samochodem. Bardzo wiele osób pracuje mieszkających w Lublinie pracuje w stolicy Niemiec. Miejscowości te dzieli dystans półtora tysiąca kilometrów. Jest to naprawdę całkiem spory kawałek drogi do pokonania za chlebem. Dlatego właśnie wszyscy podróżują minibusami bądź autobusami, które kursują z Lublina praktycznie co drugi dzień. Podróż do stolicy Niemiec takim regularnie kursującym busem kosztuje niespełna trzysta złotych. I to jest maksymalna cena biletu na tym odcinku. Można to łatwo zweryfikować sprawdzając sobie ceny biletów na wyszukiwarkach połączeń. Za niespełna trzysta złotych ludzie mogą przemieszczać się na tak dalekim odcinku pomiędzy Lublinem a Monachium. A przecież busy do Niemiec z Lublina kursują codziennie. I wystarczy teraz użyć kalkulatora, żeby policzyć ile można zaoszczędzić na podróży takim środkiem transportu. Jeślibyśmy chcieli przejechać tą trasę własnym samochodem to na samo paliwo musielibyśmy wydać około sześciuset złotych. I to licząc tylko i wyłącznie po polskich cenach paliwa. Ale nawet nie o pieniądze tutaj chodzi. Oprócz kosztów warto też porównać komfort podróży. Własnym samochodem trzeba być skoncentrowanym przez pełne kilkanaście godzin jazdy. A do busa czy autokaru po prostu wsiadamy i możemy iść od razu spać. W trakcie jazdy można regenerować swoje siły.

Podróżując tyle kilometrów własnym samochodem na pewno nie odpoczniemy tak jak w trakcie podróży busem. Jadąc busem do Niemiec z Lublina zaoszczędzimy nie tylko pieniądze ale również i siły. Bo do busa wsiadamy i nie interesuje nas nic. Po prostu jedziemy i śpimy albo odpoczywamy. I to jest jedyny sposób na tanie podróżowanie ze wschodu naszego kraju do chociażby stolicy naszych zachodnich sąsiadów.