Surowa aranżacja z betonem na podłodze

Od dziecka interesowała mnie tematyka aranżacji wnętrz, dlatego nikogo z najbliższego grona mojego nie dziwi fakt, że ostatecznie zostałam projektantką wnętrz. Od kilku lat czynnie zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych domów i mieszkań. Bardzo lubię prace z klientami, szczególnie z tymi, którzy są otwarci na nowe i dość nietypowe rozwiązania. Ostatnio, na przykład, miałam okazję pracować z młodym małżeństwem, któremu pomogłam urządzić cały nowy dom. Zależało im bardzo na uzyskaniu nowoczesnego, a zarazem przytulnego wnętrza.

Beton w nowoczesnych wnętrzach

posadzki betonowe dekoracyjneProjektowanie wnętrz jest moją wielką pasją od kiedy pamiętam, dlatego w swoim zawodzie projektanta czuje się jak ryba w wodzie. Zajmuje się aranżowaniem przede wszystkim prywatnych domów oraz mieszkań, mam więc do czynienia z różnymi, przeważnie młodymi klientami. A każdy z nich ma inny gust i oczekiwania, co dla mnie jest też sporym wyzwaniem. Moimi ostatnimi klientami było młode małżeństwo, które właśnie było w trakcie budowy swojego pierwszego w życiu domu jednorodzinnego. Oboje zgodnie prosili mnie o nowoczesną aranżację, ale za zachowaniem domowej przytulności. Zaproponowałam więc im odważne rozwiązanie, jakim są posadzki betonowe dekoracyjne i szybko przystali na moją propozycję. Betonowa posadzka pojawiła się w ich salonie oraz jadalni, które tworzą jedną przestrzeń. Betonowe posadzki mają wiele plusów. Są bardzo odporne na zniszczenia i łatwo się je czyści. Szczególnie te błyszczące, pokryte specjalną substancją nabłyszczającą są bardzo przyjemne w użytkowaniu. Betonowa wprowadza do wnętrza sporo chłodu, dlatego trzeba tak umiejętnie manewrować dodatkami, żeby całe pomieszczenie nie było zbyt surowe. Ja zaproponowałam klientom ogrzewanie podłogowe, które zniweluje poczucie chłodu. Jednym z niewielu minusów betonowych posadzek jest ich dość wysoka cena. Ale ostatecznie jest ona opłacalna.

Jako projektant wnętrz mam do czynienia z różnymi klientami, którzy mają różne oczekiwania, jak chodzi o wygląd wnętrz ich domów oraz mieszkań. Ostatnio trafili mi się odważni klienci, którym zależało na zachowaniu nowoczesności w pomieszczeniach. Dlatego zdecydowaliśmy się na zastosowanie na podłodze betonu, zamiast paneli czy płytek. Beton wylewanych w domach ma wiele plusów. Przede wszystkim jest bardzo odporny na zniszczenia.