Stylowe i tanie urny pogrzebowe

Coraz więcej osób decyduje się na skremowanie ciała po śmierci swoich bliskich. W kraju działa również sporo krematoriów, które udostępniają tego rodzaju usługi w całkiem przystępnej cenie. Oczywiście zamiast wyboru trumny, czeka nas wtedy zakup eleganckiej i odpowiednio dopasowanej urny pogrzebowej. Tak samo jak w przypadku tradycyjnych trumien, klienci mają do wyboru różne style wykończenia, rozmiary oraz kolory. Część jest zarezerwowana do osób młodych, a inne pasują raczej dla nieco starszych osób. Warto tutaj zdać się na doświadczenie i wiedzę pracowników zakładu pogrzebowego.

Gdzie w Warszawie kupić tanią urnę?

tanie urny w warszawieNajtańsze urny są zazwyczaj wykonane z drewna – wynika to z ich niezbyt dużej trwałości, jednak wciąż prezentują się naprawdę stylowo. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak urny pogrzebowe wykonane ze stali (najtrwalsze) lub ceramiczne, które charakteryzują się przepięknymi wzorami. Tanie urny w Warszawie można tak naprawdę znaleźć niemal w każdym zakładzie, ponieważ właściciel stawiają na różnorodność pod względem stylu, jak również cen. Sama kremacja i wybór trumny to jednak nie wszystko – należy zadbać o odpowiedni transport do kościoła, kaplicy i na cmentarz – najlepiej oprawiony podniosłą muzyką, m.in. graniem na trąbce podczas chowania zmarłego do grobu. O takie szczegóły warto podpytać już w zakładzie pogrzebowym, aby zapewnić bliskiemu godny i wyjątkowy pochówek. Oczywiście za każdy detal trzeba będzie się dodatkowo zapłacić, jednak z pewnością warto zadbać, aby ostatnie pożegnanie bliskiej nam osoby było odpowiednie i niezapomniane. Bardzo często w takiej sytuacji nieco łatwiej będzie nam poradzić sobie ze stratą, gdy pogrzeb będzie utrzymany w podniosłym stylu. 

Niektórzy decydują się na kremację, aby móc trzymać prochy zmarłego w dekoracyjnej urnie w swoim domu czy mieszkaniu lub też móc rozsypać prochy zmarłego w wybranym miejscu. Nie zawsze jednak jest to możliwe, ponieważ w wielu krajach takie praktyki są surowo zabronione. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, czy w określonym miejscu możemy zrealizować swój plan i spełnić marzenie czy ostatnią wolę zmarłego. Należy także pamiętać, że skremowanych zwłok nie można samodzielnie przewozić za granicę – wymaga to odpowiedniego transportu oraz pozwoleń.