Stare monety w starym domu

Z mężem zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do starego domu na wsi. Wiedzieliśmy że czeka nas duży remont, ale spełniliśmy swoje marzenie. Mięliśmy nadzieję że remont pójdzie sprawnie i szybko będziemy mogli się tam wprowadzić. Jednak po drodze spotkało nas wiele niespodzianek.

Monety na strychu

stare monetyRemont starego domu to spory wydatek, ale byliśmy bardzo podekscytowani. Stare domy kryją wiele tajemnic i można znaleźć w nich ciekawe przedmioty. Po ciuchu miałam nadzieję że i my w domu podczas prac remontowych natkniemy się na jakieś ciekawe przedmioty. Jednak z czasem gdy prace remontowe postępowały i natykaliśmy się na coraz to nowe kłopoty zupełnie o tym zapomniałam. Gdy wyremontowana została już znaczna część domu i mogliśmy się już wprowadzić z ulgą odetchnęłam. Mieliśmy już dosyć wynajmu i ciągłego dojeżdżania na wieś. Droga była dość długa, a dodatkowo można było tam dojechać tylko trasą która była aktualnie w przebudowie. Remont drogi wiązał się z wielkimi korkami. Gdy już przeprowadzaliśmy się do domu, do wyremontowania został tylko strych. Tam budowlańcy jeszcze nic nie robili. Przeprowadzaliśmy się w weekend więc mieliśmy cały do dom dla siebie. Robotnicy wracali na weekendy do swoich rodzin. Z mężem po porannym śniadaniu i mocnej kawie, zaczęliśmy oglądać dom. Parter był już praktycznie gotowy. W nadchodzącym tygodniu miały rozpocząć się prace remontowe strychu więc chciałam dokładnie przyjrzeć się każdej rzeczy znajdującej się na górze. Będąc na poddaszu znaleźliśmy małą drewnianą skrzyneczkę, która przypominała kasetkę. Po jej otwarciu ukazały się nam stare monety zachowane w bardzo dobrym stanie. Znalezisko to było tak ekscytujące, że zaczęliśmy szukać jak najwięcej informacji o monetach które znaleźliśmy. Wielu z nich nie byliśmy w stanie rozpoznać. Wyglądało to tak jakbyśmy trafili na część większej kolekcji starych pieniędzy. Po gruntownym przeszukaniu strychu natknęliśmy się jeszcze na kilka innych przedmiotów lecz nic nie było tak ciekawe jak te monety. Postanowiliśmy pokazać je ekspertowi.

Ekspert potwierdził ich autentyczność oraz zaspokoił naszą ciekawość. Nie były to jednak bardzo drogocenne sztuki i postanowiliśmy je zachować na pamiątkę, wraz z kilkoma innymi przedmiotami, które stanowią teraz ozdobę naszego domu.