Sprawne pomalowanie elewacji budynku

Jestem właścicielką sporej kamienicy mieszkalnej. Co roku spotykam się z lokatorami, którym wynajmuję mieszkania i pytam na co chcieliby przeznaczyć fundusz remontowy. Jest to moim zdaniem uczciwe posunięcie, ponieważ remonty dokonuje się z ich pieniędzy, które przez cały rok odkładają w czynszach. W zeszłym roku zaproponowali remont windy, w tym zgłosili postulać malowania elewacji. Rzeczywiście było to uzasadnione biorąc pod uwagę walory estetyczne. 

Poszukiwanie ekipy do malowania elewacji

malowanie elewacjiJak się tak przyjrzeć nasza kamienica z zewnątrz co raz bardziej straszyła przechodniów. Do tej pory inwestowałam w remonty wewnątrz kamienicy, teraz postanowiłam pomalować zaniedbaną elewację. Zadzwoniłam do znanej firmy remontowej, z którą współpracowałam od dawna. Zapytałam o usługę malowania elewacji. W odpowiedzi przysłali mi ich ofertę. Ich oferta na malowanie elewacji była bardzo interesująca. Cena była przystępna i mieściła się w przeznaczonym na to funduszu, więc zdecydowałam się skorzystać z oferty. Kilka dni później rozpoczął się remont malowania elewacji, który osobiście nadzorowałam. Panowie sprawnie i szybko rozłożyli rusztowania, a następnie wzięli się za docelową robotę. Najpierw zdarli starą i odpadającą warstwę farby. Następnie umyli i zagruntowali ściany. Malowanie elewacji zostało zaplanowane na następny dzień, ponieważ elewacja musiała wyschnąć. Następnego dnia już od rana praca na budowie rwała. Elewacja bardzo szybko pokrywała się kolejnymi warstwami farby. Panowie byli bardzo profesjonalni i do malowania używali profesjonalnego sprzętu, który przyśpieszał ich pracę i równomiernie pokrywał ściany elewacji farbą. Zdecydowałam się na bardzo dobre jakościowo farby zewnętrzne i już nie mogłam się doczekać tego, jaki będzie efekt remontu i malowania elewacji mojej kamienicy.

Na końcowy efekt pozostało mi poczekać jeszcze kilka dni. Ale na pewno było warto. Odnowiona i odmalowana elewacja prezentowała się imponująco. Budynek nie straszył już swoim wyglądem. Malowanie przebiegło bardzo szybko i sprawnie. Nowa elewacja jest zrobiona z wytrzymałej zewnętrznej farby, która jest odporna na ciężkie warunki atmosferyczne. Po zdjęciu rusztowań budynek od razu zyskał na wartości. Byłam bardzo zadowolona z dokonanego remontu.