Sposób montażu ogrodzenia z siatki plecionej

Wiele osób budujących swoje gospodarstwo domowe decyduje się na ogrodzenie go od innych domów czy budynków lub od ulicy. Robiąc ogrodzenie trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby wybrać odpowiedni jego rodzaj i sposób montażu. Jedni podejmują decyzję o zleceniu tego profesjonalnej firmie, a inni chcą zaoszczędzić wykonać wszystko samemu.

Jak zamontować ogrodzenie z siatki?

montaż ogrodzeń - warmińsko-mazurskieRodzajów ogrodzeń jest wiele i wybór zależy głównie od tego jaki jest powód wykonania ogrodzenia i na jakim terenie chcemy to zrobić. Najczęściej wybieraną formą jest ogrodzenie wykonane z siatki, ponieważ jest łatwa w montażu i stosunkowo tania. Ponadto jest uniwersalna i sprawdzi się na każdym terenie, nawet na nierównym. Na taki obszar najlepiej się sprawdzi siatka pleciona, która po naciągnięciu sama dopasuje się do nierówności. Jednak aby dopasowała się istotny jest rozkład słupów, do których będzie montowana. Aby zamontować ogrodzenie należy wytyczyć teren, a w następnej kolejności miejsca w których będą stawiane słupy. Odstęp, jaki powinien być zachowany pomiędzy poszczególnymi słupami, to 2,5 – 3 metry. Po wytyczeniu miejsca na słupy można rozpocząć ich osadzanie w otworach, które mają głębokość poniżej poziomu przemarzania gruntu, czyli około 0,8 metra i średnicy 0,3 m. Po odpowiednim wykonaniu otworów należy zalać betonem, który potem trzeba ubić i zagęścić. Słupy można rozróżnić na naciągowe, które stanowią szkielet całego ogrodzenia lub podporowe, które wzmacniają te drugie. Jeśli zostały wykonane słupy i ich osadzenie nadchodzi czas umieszczania drutów na dole, górze oraz na środku, a następnie rozciąganie drutu naciągowego pomiędzy nimi. Zaplatanie powinno rozpocząć się od góry, a następnie przez kolejne druty. Jeśli siatka jest wystarczająco napięta – należy przymocować ją do słupów końcowych. Jeśli jednak teren jest bardzo nierówny, to powinno się wykonywać na zaplatanie siatki fragmentami. Montaż siatki powinno się wykonywać na terenie, gdzie pochylenie wynosi do 24%, ponieważ przy większym spadzie ogrodzenie mogłoby wyglądać nieestetycznie. Jeśli chodzi o montaż ogrodzeń – warmińsko-mazurskie jest rejonem, gdzie wiele firm wykonuje ten typ usługi. Mimo, że w tym obszarze nie ma zbyt wiele nierównym terenów, to jednak zdarzają się takie, gdzie samodzielny montaż może być bardzo trudny dla niedoświadczonych osób.

Posiadając dom czy inny budynek na nierównym terenie nie trzeba martwić się o brak możliwości wykonania ogrodzenia. Jest to możliwe za pomocą siatki plecionej, która doskonale sprawdza się w pochyłych miejscach. Montaż jej jest stosunkowo łatwy i należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach jeśli chcemy zdecydować się a samodzielny montaż siatki plecionej.