Skuteczne leczenie lęków hipnozą

 

Faktem jest to, że każdy człowiek czegoś się boi. Strach jest przecież naturalną reakcją organizmu na pewne nowe i nieznane wcześniej sytuacje. Czasem jednak obawiamy się zbyt wielu rzeczy, a niepokój, który nam wtedy towarzyszy sprawia, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Zaczynamy się izolować i zdarza się, że nie możemy nawet wyjść z domu. Nie wiemy jednocześnie, jaka jest przyczyna naszego stanu.

Czy lęki można leczyć hipnozą?

leczenie lęków hipnoząNie da się ukryć, że życie bywa stresujące. Wiele osób stara się radzić sobie samodzielnie i potrafią stawiać czoła nowym wyzwaniom. Tyle samo jest jednak osób, które borykają się różnego rodzaju lękami. Najczęściej jednak nie wiedzą, dlaczego tak naprawdę się boją. Nie potrafią przypomnieć sobie momentu, w którym zmieniło się ich życie. Pamięć ludzka bywa ulotna, a nasza psychika potrafi wyprzeć ze świadomości przykre dla nas doznania jednocześnie pozostawiając nam lęki. Ich leczenie nie jest wcale łatwe i w niektórych przypadkach terapia nie jest skuteczna. Alternatywną metodą jest leczenie lęków hipnozą. Podczas seansu pacjent zostaje wprowadzony w nieco inny stan. Dzięki hipnozie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie każde wydarzenie z przeszłości. Możemy się zmierzyć po raz kolejny z trudną sytuacją i uświadomić sobie, co się wtedy tak naprawdę stało. Będziemy mogli spojrzeć na tamtejsze wydarzenia z zupełnie innej perspektywy i spróbować zmienić to, co wtedy odczuwaliśmy. Podczas takiego leczenia ważne jest zaangażowanie pacjenta, silna motywacja oraz chęć powrotu do normalnego życia.

Wiele osób z pewnością czasem mówi, że fajnie by było móc cofnąć czas. W przeszłości mogło się wydarzyć tyle rzeczy, które dziś zrobilibyśmy inaczej. Nie możemy sobie przypomnieć wszystkiego i często nie wiemy, w którym momencie życia zaczęły się nasze lęki i co je wywołało. Dzięki hipnozie możemy cofnąć się w czasie i na wiele rzeczy spojrzeć z innej perspektywy. Bywa ona niezwykle pomocną formą terapii.