Samochód RC dla dziecka

Chłopcy lubią się bawić samochodami, bo to męskie zainteresowanie. Często urządzają sobie tory przeszkód z dywanów i klocków, aby godzinami jeździć wyczynowo po przeszkodach. Tak się bawią małe dzieci, a nieco większe mogą mieć zdalnie sterowane auta.

Co potrafi samochód RC?

samochody rcDo pewnego wieku dzieci są jak małpki i chcą robić wszystko to, co rodzice. Chłopcy chcą jeździć samochodami, dlatego to jest ich główne zainteresowanie. Samochody RC są to zdalnie sterowane modele, które pozwalają na wyczynową jazdę. Zabawa nimi jest dozwolona dla dzieci powyżej czwartego roku życia i na początku pod opieką rodzica. Samochód RC jest najczęściej terenowym modelem, który ma napęd na dwa, przednie, lub tylne koła, ma wytrzymały przedni zderzak, który doskonale chroni auto przed uszkodzeniami. Samochód może pokonywać trudne, górskie tereny i tory przeszkód, które mu ustawimy. Sterowanie pojazdem odbywa się za pomocą niewielkiego kontrolera ruchu z dużą gałką po środku. Samochód może jeździć do przodu, tyłu i skręcać w dowolnym kierunku. Nauka jazdy takim modelem nie jest prosta, bo kontroler jest bardzo czuły, więc dziecko musi nabyć niezbędnej wprawy w kierowaniu. Zabawa świetnie rozwija umiejętności manualne dziecka, wyrabia refleks i szybkość reakcji. Taką zabawką z pewnością każdy ojciec się chętnie pobawi, bo dostarcza wielu wrażeń i wygląda niczym prawdziwy samochód, z tym, że w dużo mniejszej skali. Niektóre modele samochodów RC posiadają światła przednie i tylne, co zwiększa atrakcyjność zabawy.

Zabawki zdalnie sterowane są popularne wśród starszych dzieci, które mogą samodzielnie nimi kierować. Są zasilane na kilka baterii, więc można się nimi bawić przez wiele godzin. Możemy je kupić w każdym sklepie z zabawkami, lub przez internet.