Rękodzieło – do czego wykorzystać kordonki?

Uwielbiam spędzać czas w kreatywny sposób. Do tej pory spróbowałam swoich sił w wielu różnych technikach. Niektóre przypadły mi do gustu bardziej, inne mniej. Najczęściej wybierałam techniki plastyczne z wykorzystaniem artykułów papierniczych. Postanowiłam jednak spróbować czegoś nowego. Zapoznałam się więc z różnymi robótkami ręcznymi, by wybrać technikę dla siebie.

Robótki ręczne – wybór różnokolorowych kordonków

kolorowe kordonki muzaBardzo spodobało mi się haftowanie oraz robienie na szydełku – te dwie techniki najbardziej przyciągnęły moją uwagę. Kupiłam więc sobie szydełka oraz odpowiednie igły, by spróbować swoich sił. Następnie wybrałam kolorowe kordonki muza. Zdecydowałam się na nie, ponieważ są nie tylko estetyczne, ale również bardzo trwałe. Ich zaletą jest także uniwersalność – świetnie sprawdzają się w wielu różnych technikach. Bardzo lubię żywe, przyciągające wzrok kolory. Wybrałam więc kilka barw, by móc z nich tworzyć ciekawe zestawienia. Nigdy wcześniej nie robiłam niczego z kordonków, miałam więc pewne obawy. Okazało się jednak, że po ogarnięciu podstaw wybranych przeze mnie technik tworzenie ciekawych elementów staje się coraz łatwiejsze. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się stworzyć piękne przestrzenne dekoracje na szydełku – na przykład figurki świąteczne czy małe maskotki. Bardzo mi się podobają takie ręcznie wykonane rzeczy. Wszystkie mają swój urok, a przy okazji mamy pewność, że są one unikatowe. Spędzanie czasu na robótkach ręcznych wykorzystujących kordonki sprawia mi naprawdę sporo frajdy. Cieszę się, że mogę spożytkować swoją kreatywność tworząc coś estetycznego. Takie ozdoby przyciągnęły również wzrok moich gości – znajomi poprosili, bym wykonała coś dla nich. Jest to więc również świetny pomysł na niebanalne upominki dla bliskich.

Techniki rękodzieła mogą być naprawdę bardzo różnorodne. Zakochałam się w tworzeniu oryginalnych dekoracji z różnokolorowych kordonków. Co jakiś czas muszę uzupełniać zapas swoich materiałów. Wybieram różne kolory, które urozmaicają moje dzieła. Tak wykonane ozdoby są nie tylko niepowtarzalne i ciekawe, ale również trwałe. Bardzo mi na tym zależało, dlatego cieszę się, że natrafiłam na kordonki – świetnie sprawdzają się one w rękodziele, niezależnie od wybranej techniki.