Przewodnik dotyczący używania twardościomierza Rockwella

Tester twardości Rockwella jest przeznaczony głównie do testowania twardości materiału. Jest to produkt przemysłowy, stosowany głównie w sektorach produkcyjnych. Nadaje się również do testowania twardości dużych ilości materiału. To urządzenie jest znane z dokładnego dostarczania wyników i wysokiej wydajności.

Jak korzystać z twardościomierza Rockwella?

wytrzymały twardościomierz rockwellaAby wyeliminować wibracje materiału, należy przyłożyć do nich niewielkie obciążenie, aby tester twardości Rockwella mógł pokazać dokładne wyniki. Produkt jest łatwy w użyciu, ponieważ nie wymaga żadnej fachowej wiedzy. Ten produkt jest łatwy w instalacji, ale zaleca się ostrożne korzystanie z niego, aby uzyskać dokładny wynik. Jest to bardzo opłacalne i nie wymaga ogromnych kosztów; wytrzymały twardościomierz Rockwella to świetna inwestycja. Oto kilka kroków, które pomogą nam zrozumieć, jak używać testera twardości Rockwella. Konfiguracja testera – Pierwszym ważnym krokiem jest ostrożna konfiguracja testera. Ważne jest, aby upewnić się, że tester jest utrzymywany we właściwej pozycji, ponieważ jeśli nie znajduje się we właściwej pozycji, nie będzie w stanie dostarczyć dokładnych wyników. Po skonfigurowaniu ważne jest, aby sprawdzić tarczę, obracając ramkę. Obróć pokrętło ręczne – Po zainstalowaniu instrumentu ważne jest, aby powoli obracać pokrętło. Podczas kręcenia kołem zauważysz niewielki nacisk na penetrator, ale nie martw się, to normalne. Ustawienie beczki – jest to najważniejszy etap przygotowania testera twardości Rockwella. Obracaj pokrętłem, aż sworzeń zostanie zresetowany. Zawsze należy pamiętać, że górna kreska lufy powinna być zawsze równa linii włosa lupy. Musimy obracać pokrętłem, aż kołek zostanie zresetowany na górnej krawędzi lupy Lucite. Zaleca się sprawdzić wyrównanie, ponieważ powinno znajdować się pod lupą. Pomoże nam to osiągnąć świetne rezultaty w krótkim czasie. Zastosuj obciążenie – ważne jest, aby dokładnie obracać pokrętłem ręcznym, aby uzyskać właściwe wyniki. Po obróceniu koła możemy zobaczyć wyniki przez szkło powiększające. 

Dlatego bardzo łatwo jest obsługiwać twardościomierz firmy Rockwell; postępując zgodnie z tymi krokami, możemy z łatwością z niego korzystać. Te punkty pomogą nam uzyskać dokładny wynik w krótkim czasie. Postępując zgodnie z powyższymi krokami, można dość łatwo obsługiwać twardościomierz. Musimy tylko uważać podczas ustawiania testera, ponieważ nieostrożność może prowadzić do niebezpieczeństwa.