Profesjonalne akcesoria barmańskie

Zawód barmana już dawno przestał kojarzyć się ze znudzoną osobą leniwie nalewającą piwo do kufla. Dziś, za sprawą coraz bardziej wymagających klientów, barmaństwo to prestiżowa profesja, a może nawet sztuka. Nic dziwi więc szeroki wybór akcesoriów dla barmanów.

Co dobry barman posiadać powinien?

akcesoria dla barmanaW ofercie gastronomicznej zaopatrzy się najbardziej wymagający profesjonalista. Fundament wyposażenia barmana stanowi z pewnością dobry shaker. Do wyboru mamy: francuski (trzyczęściowy), amerykański (dwuczęściowy) oraz brazylijski. Drinki i koktajle, do których nie wypada użyć shakera wymagają użycia łyżki barmańskiej. Łyżka może być prosta – do delikatnego zamieszania napoju, ale może posiadać również tłuczek czy posłużyć jako miarka. W ten sposób łyżka staje się wielofunkcyjnym narzędziem barmańskim. Drink na ciepło? Nie, dziękuję. By tego uniknąć, konieczne okażą się profesjonalne szczypce lub łopatka do lodu, dzięki którym do szklanki trafi wyłącznie lód, a nie woda. Porządny bar to nie tylko drinki. By zadowolić każdego klienta konieczne będą wytrzymałe otwieracze oraz korkociągi. Oprócz nich obowiązkowe są korki z dozownikami tzw. dashe, umożliwiające zamykanie butelek. Ich dodatkowa zaleta – możliwość łatwego dawkowania składników. Niezbędne są także przybory do obróbki owoców: sitka, wyciskarki I tarki – wedle uznania i budżetu ręczne lub automatyczne. Wisienką na torcie w wyposażeniu baru są wszelkiego rodzaju dodatki do napojów: słomki, mieszadełka, parasolki, palemki i wiele innych dekoracji. Prestiż baru podniosą natomiast ekskluzywne akcesoria dla barmana w postaci blenderów, spieniaczy czy kruszarek lub kostkarek do lodu.

Rynek gastronomiczny proponuje nam cały wachlarz urządzeń barowych. Zaopatrują się w nie modne kluby, prywatni barmani obsługujący masowe imprezy, ale również osoby, które w domowym zaciszu lubią przyrządzić sobie wyśmienity, relaksujący drink.