Prefabrykowane baseny kąpielowe

Basen w pobliżu naszego domu, umieszczony w ogródku to marzenie wielu z nas. nie musi być to nawet pełnowymiarowy basen pływacki, jaki występuje na obiektach sportowych, ale może to być nawet niewielki akwen, w którym możemy się po prostu zanurzyć i zrelaksować. Przy obecnych technologiach taki basen jest w zasięgu ręki wielu z nas.

Produkowanie basenu kąpielowego prefabrykowanego

produkcja basenów kąpielowychBudowa basenu jest oczywiście bardzo kosztowna, jednak niektóre technologie produkcji są w stanie zniwelować takie koszty dość ostro. Jeśli chodzi o baseny, to godna polecenia wydaje się być produkcja basenów kąpielowych prefabrykowanych, które przygotowuje się wcześniej w zakładzie produkcyjnym. Zazwyczaj taki basen składa się z laminowanej formy akrylowej, która pełni rolę niecki basenowej. Jej wymiary mogą być dość spore dochodzące na długości nawet do kilkunastu metrów, czyli jest to taka długość jaką ma większość basenów. Na działkę taką nieckę trzeba przewieźć za pomocą ciężarówki, a jej ustawianie odbywa się za pomocą dźwigów. Jest to jednak ciekawe i sprawdzone rozwiązanie, ponieważ taki basen jest na pewno szczelny, a do tego także posiada dużą wytrzymałość mechaniczną. Z basenem do klienta trafia także dobrany odpowiednio zestaw filtrująco-uzdatniający wodę, a także jako opcja system jej podgrzewania. Całość jest montowana już na miejscu i często zajmuje to tylko jeden dzień, o ile wcześniej był przygotowany otwór pod nieckę.

Największą zaletą tego typu basenów jest oczywiście ich niska cena. Każdy, kto budował basen wie, że jego budowa na miejscu jest niezwykle kosztowna. Ograniczenie tych kosztów poprzez przygotowanie basenu w fabryce sięga kilkudziesięciu procent, dlatego jest to często wybierana opcja przez klientów, którzy chcą mieć taki basen u siebie.