Prawo obowiązujące start-upy

Wśród wszystkich przedsiębiorstw działających na polskim rynku, dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się start-upy. Start-upy są niezwykle popularnymi firmami w branżach wykorzystujących nowe technologie do zrealizowania nowego produktu lub usługi. Ich popularność w największym stopniu wynika z nieco zmienionych zasad funkcjonowania przedsiębiorstw tego typu, dzięki czemu możliwe jest działanie w nieco innej organizacji.

Najlepszy prawnik dla start-upu

prawnik startupówOczywiście, nieco inne zasady funkcjonowania start-upu jako organizacji sprawiają, że firmę tego typu obowiązują nieco inne zasady w zakresie, np. finansowania. Jeśli więc decydujemy się założyć start-up w określonej branży, na pewno bezcenny będzie dla nas prawnik startupów, który będzie doskonale znał się na prawie obowiązującym organizacje tego typu. Dzięki temu będziemy mieć pewność co do tego, że działania podejmowane przez naszą firmę będą zgodne z ogólnie obowiązującym prawem. Bardzo ważne jest to, by prawnik, z którym nawiążemy współpracę znał się nie tylko na prawie obowiązującym w naszym kraju, ale również i zagranicą, ponieważ bardzo często start-upy, np. z branży FinTech, współfinansowane są przez zagranicznych partnerów. W takich okolicznościach musimy wiedzieć, jakie obowiązki w zakresie dokumentacji czy też rozliczeń mamy względem naszych inwestorów zagranicznych.

Kiedy poszukujemy wysokiej klasy prawnika, który będzie specjalizował się w gałęzi prawa związanego z technologiami, dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie różnych kancelarii, a także porównanie doświadczenia, jakim mogą pochwalić się konkretni prawnicy. Jeśli współpracowali wcześniej ze start-upami z tej samej branży co nasza, będzie to dobry znak, by porozmawiać z danym specjalistą o naszej sprawie.