Potrzebowałem pracowników z Ukrainy do zbiorów

W zeszłym roku zdecydowałam się posadzić kilka hektarów truskawek na handel. Nie spodziewałam się, że plony będą tak obfite, że przerosną moje oczekiwania. Jednakże, teraz byłam już pewna, że nie poradzę sobie ze zbiorami sami. Potrzebowałam pracowników, którzy za niewielką kwotę chcieliby się zatrudnić przy zbiorach owoców. Od razu pomyślałam o Ukraińcach i o tym, żeby dać pracę obcokrajowcom, którzy przyjeżdżają do naszego kraju, aby uciec ze skrajnej biedy.

Gdzie znajdę pracownika z Ukrainy do pracy?

gdzie znaleźć pracownika z ukrainy do zbiorówZależało mi na tym, aby znaleźć chętnych i pracowitych Ukraińców, którzy chcieliby zatrudnić się do pracy na akord. Jedyny warunek, jaki stawiałam Ukraińcom to pozwolenie na pracę i konieczność podpisania umowy. Zastanawiałam się, gdzie znaleźć pracownika z ukrainy do zbiorów. Nic mi jednak nie przychodziło do głowy. Dopiero moja córka doradziła mi, abym udała się w tym celu do agencji pracy tymczasowej. W takich agencjach można znaleźć wielu chętnych do pracy Ukraińców, którzy przyjechali do nas do kraju tylko na jakiś czas. Korzystanie z usług pośrednictwa agencji pracy, jest dla nich bardzo opłacalne, ponieważ mają gwarancję stałej pracy i pewność terminowego wynagrodzenia. Dla mnie, korzystanie z agencji pracy przy poszukiwania pracowników z Ukrainy do pracy przy zbiorach, również było opłacalne. Ponieważ w takiej sytuacji to agencja pracy była bezpośrednim pracodawcą Ukraińców, a ja tylko podnajmowałam od nich pracowników. To agencja zajmowała się ważnością dokumentów pozwalających na pracę Ukraińcom i dbała o odprowadzenia dla nich odpowiednich stawek. Dzięki temu zostałabym odciążona z wielu kwestii formalnych związanych z zatrudnieniem pracowników z Ukrainy. Dodatkową zaletą poszukiwania pracowników z Ukrainy przez agencję pracy tymczasowej jest to, że pobierają oni niewielką prowizję za pośrednictwo w znalezieniu pracownika do firmy.

Zachęcona takimi informacjami przytoczonymi mi przez córkę zdecydowałam się od razu poszukać jakiejś dobrej, międzynarodowej agencji pracy tymczasowej, aby znaleźć tam pracownika z Ukrainy do pracy przy zbiorach. Jak się okazało ani znalezienie agencji pracy tymczasowej, ani tym bardziej znalezienie pracownika z Ukrainy, który byłby zainteresowany pracą przy zbiorach nie było problemem.