Potrzebowałam usług geodezyjnych we Wrocławiu

Dopóki mąż nie dostał stałej i pewnej pracy we Wrocławiu, mieszkaliśmy w wynajętym mieszkaniu. Kiedy tylko jego firma się tam przeniosła, a on został prezesem kupiliśmy tam działkę i zamierzaliśmy postawić na niej własny domek. Jednakże, działka którą kupiliśmy nie posiadała wykonanej mapy geodezyjnej, ani nie posiadała pozwolenia na budowę. Musieliśmy się więc tym zająć.

Gdzie we Wrocławiu znajdę dobrego geodetę?

geodezja wrocławNie znałam jeszcze dobrze dobrze Wrocławia i nie wiedziałam, gdzie powinnam się udać, żeby załatwić sprawy geodezyjne i budowlane związane z naszą nieruchomością. Postanowiłam poszukać odpowiednich informacji na internecie. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: geodezja wrocław, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć rzetelną informację z której dowiedziałam się, że przede wszystkim powinnam znaleźć geodetę, który posiada odpowiednie uprawnienia zgodne z przepisami prawa geodezyjnego i kartograficznego, który wykona dla mnie aktualną mapę geodezyjną terenu. Taka mapa będzie musiała zostać zatwierdzona przez powiatowego geodetę odpowiedniego dla terenu miasta Wrocławia. Te dokumenty są niezbędnego do tego, aby złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Co również istotne mapa geodezyjna danego terenu będzie niezbędna architektowi przy projektowaniu budowy mieszkania. Posiada ona bowiem niezbędne wskazówki do tego, aby wykonać plan budowy zgodny z prawem budowlanym.

Kierując się tymi informacjami znalazłam we Wrocławiu firmę geodezyjną, która pomogła mi załatwić wszelkie formalności. Wykonanie mapy geodezyjnej terenu jest usługa płatną, aczkolwiek cena za usługę nie była zbyt wygórowana. Całą sprawę udało mi się też załatwić dość szybko i od razu mogłam składać odpowiednie dokumenty o pozwolenie na budowę.