Poszukujemy dobrego ubezpieczenia samochodu

Czy najlepszym wyborem może być najtańsze ubezpieczenie OC? Owszem, jednak wyłącznie w przypadku, kiedy zależy nam na najbardziej podstawowej ochronie. W innych wypadkach warto poświęcić nieco czasu na wybranie najkorzystniejszego obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Jakie kryteria będą ważne w czasie wyboru optymalnego rodzaju ubezpieczenia samochodu?

Korzystamy z najlepszego ubezpieczenia samochodu

najlepsze ubezpieczenie samochodu w szczecinieWybór ubezpieczenia OC nie wydaje się trudnym zadaniem. W każdym towarzystwie ubezpieczeniowej znajdziemy w ramach polisy taki sam zakres ochrony. Mamy możliwość wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodu w szczecinie. Będzie ono optymalnie dopasowane do naszych wymagań. Zakres ubezpieczenia OC jest szczegółowo regulowany w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu mamy możliwość zostać objęci taką samą ochroną, niezależnie od wybranego towarzystwa. Nie znajdziemy w ustawie jednak uregulowań odnośnie ceny polisy, które są ustalane przez ubezpieczycieli samodzielnie. Dzięki temu w przypadku, kiedy w danym towarzystwie otrzymamy niezbyt atrakcyjną pod względem cenowym ofertę, możemy znaleźć gdzie indziej lepszą. W tym celu wystarczające będzie porównanie ofert różnych ubezpieczycieli oraz wybranie takiej, która będzie nam najbardziej odpowiadała. Często w ramach OC lub za dodatkową opłatą możemy uzyskać dodatkowe usługi, jak na przykład Assistance albo NNW. Może się wtedy okazać, że dopłacając kilka lub kilkanaście złotych otrzymamy dodatkowe rozszerzenie. Często takie oferty możemy otrzymać całkowicie za darmo w przypadku wykupienia polisy OC, dlatego warto dokładniej sprawdzić zakres ochrony ubezpieczeniowej, ponieważ niektóre oferty mogą się dla nas okazać szczególnie opłacalne cenowo. Za niewielką dodatkową sumę możemy otrzymać znacznie większą ochronę ubezpieczeniową.

Do najczęściej wykorzystywanych przez kierowców rozszerzeń do obowiązkowego ubezpieczenia OC zalicza się Autocasco, które gwarantuje odszkodowanie w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy, kradzieży oraz zniszczenia pojazdu. Popularne również jest Assistance zapewniające usługi pomocowe w razie wypadku czy awarii samochodu, jak i NNW obejmujące ochronę życia i zdrowia kierowcy oraz pasażerów.