Poszukiwania polskiego adwokata w Niemczech

Podczas wymiany studenckiej poznałam bardzo przystojnego Niemca. Kiedy skończyliśmy studia postanowiliśmy się pobrać. Oboje zgodnie ustaliliśmy, że Niemcy są lepszym krajem do życia niż Polska, dlatego zaraz po ślubie postanowiliśmy się tam przeprowadzić. Szybko jednak nasza miłość się skończyła i zdecydowałam się wziąć rozwód. Mąż sam złożył pozew i chciał mnie oskarżyć o winę w rozpadzie małżeństwa.

Gdzie w Niemczech znajdę polskiego adwokata

polski adwokat w niemczechW związku z tym, musiałam znaleźć sobie jakiegoś adwokata. Wiedziałam, że sama nie znam się na niemieckim prawie rozwodowym i nie będę w stanie obronić się przed sądem. Zależało mi na tym, aby był to Polski adwokat, ponieważ chciałam mieć pewność, że zrozumie on moją sytuację jako obywatelki innego kraju, a przy tym będzie nam się łatwiej komunikować. Poszukiwania takiej osoby zaczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę: polski adwokat w niemczech. Szybko znalazłam namiary na kilku polskich adwokatów. Muszę przyznać, że wszyscy mieli dosyć przystępna i niskie ceny za swoje usługi. Zdecydowałam się wybrać adwokata, który przyjmował niedaleko mojego miejsca zamieszkania i w dodatku miał bardzo dobre rekomendacje klientów. Jego największą zaletą było to, że miał doświadczenie w występowaniu przed niemieckimi sądami cywilnymi i znał się na prowadzeniu rozpraw rozwodowych. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór.

Dzięki temu, że zdecydowałam się na polskiego adwokata nie było między nami bariery językowej, czego najbardziej się obawiałam. Wybrany przeze mnie adwokat świetnie mnie również bronił, dzięki czemu mężowi nie udało się oskarżyć mnie o rozpad naszego małżeństwa. Adwokat jeszcze przed rozprawą rozwodową podpowiedział mi najlepsze rozwiązania. Teraz jestem wolna i szczęśliwa.