Pościel w łóżku małego dziecka

Każde dziecko ma swoje łóżeczko, które powinno być tak urządzone, aby maluch chętnie w nim spał. Nie chodzi tu tylko o sam model łóżka czy dekoracje, ale o pościel, w której maluch bezpośrednio śpi. Kupimy ją bez problemu w internecie.

Z czego jest wykonana pościel dziecięca?

pościel do łóżeczka dziecięcegoNasze dzieci, tak samo jak my, lubią spać w przytulnych miejscach, gdzie jest miękko. Takie poczucie może im dać pościel. Na materac można nałożyć prześcieradło frote, do którego wystarczy dokupić pościel do łóżeczka dziecięcego z bawełny, minky lub bambusa. Są to najczęściej wybierane materiały, z których są wykonane pościele dziecięce i znajdziemy je niemalże w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. Dla dzieci od urodzenia do dwunastego roku życia, przeznaczone są najmniejsze modele pościeli, które przeważnie wynoszą sześćdziesiąt na sto dwadzieścia centymetrów. Taka pościel idealnie pasuje do łóżeczka ze szczebelkami, bo nie jest ani za krótka ani za długa. Dla starszych dzieci pościel ma długość zbliżoną do dorosłych, a więc będzie na długo służyła. W wyborze pościeli, najlepiej nie kierować się producentem czy ceną, bo mogą to być błędne wytyczne. Lepiej patrzeć na jakość wykonania i wybierać bawełniane z syntetycznym wypełnieniem, które jest hipoalergiczne. Pościel musi się nadawać do prania, dlatego też nie poleca się stosowania modeli z wypełnieniem z puchu i pierza, bo go nie wyczyścimy. Ponadto w takich pościelach szybko gromadzą się bakterie i roztocza, które mogą być niebezpieczne dla malucha.

Zakup pościeli dla dziecka nie jest dużym wydatkiem, bo przeważnie w cenie około pięćdziesięciu złotych dostaniemy dobrej jakości pościel z wypełnieniem. Oczywiście są też droższe modele, ale nie zawsze warto przepłacać, bo będzie ona służyć tylko przez kilka lat.