Pościel dla niemowlaka

Dzieci powinny spać w swoich łóżeczkach, ponieważ są to najbezpieczniejsze miejsca dla nich. Do około półtora roku, łóżeczko powinno posiadać szczebelki, a później można je zamienić na zwykły model. Trzeba też zadbać o odpowiednią pościel.

Wybór najlepszej pościeli do łóżeczka

pościel do łóżeczka minkyPierwsze miesiące swojego życia dzieci spędzają głównie w łóżeczku, dlatego powinno ono być bezpieczne i dobrze wyposażone. Każdy z nas lubi spać w miękkiej pościeli, a tym bardziej dzieci, które mają wyjątkowo delikatną skórę. Jeżeli mamy już łóżeczko i dobraliśmy odpowiednio twardy materac, to czas na zakup pościeli. Najlepsze są modele antyalergiczne, czyli wypełnione specjalnymi włóknami, które nie powodują gromadzenia się w nich roztoczy, kurzu, czy różnych bakterii. Taką pościel bez problemu można prać w pralce w maksymalnie czterdziestu stopniach. W kwestii wyboru poszewki, to najlepsza jest pościel do łóżeczka minky, która posiada dwie, odmienne strony. Z jednej jest delikatna bawełna, która świetnie chłonie wodę i przepuszcza powietrze, a po drugiej jest polar minky. Dzięki takiemu wykonaniu, pościel możemy stosować w cieplejsze i chłodniejsze dni, gdyż bawełna naturalnie chłodzi i pozwala skórze oddychać, a polar minky utrzymuje ciepło. W komplecie pościeli otrzymujemy kołdrę w rozmiarze sto dwadzieścia na siedemdziesiąt centymetrów oraz płaską poduszkę o długości sześćdziesięciu centymetrów. Taka pościel idealnie pasuje do łóżeczka i może być stosowana przez maluchy od samego urodzenia.

Dobrze jest od razu kupić dwa rodzaje pościeli, ponieważ przyda się też mniejszy rozmiar pościeli do wózka. Pościel jest świetnym pomysłem na prezent dla świeżo upieczonych rodziców, ponieważ na pewno im się przyda druga, zapasowa, bo maluchy często ją brudzą.