Pomysł na ogród

 

Moda na zdrowie poszerza horyzont i wychodzi poza jedzenie i sport. Teraz ważne jest też zdrowe otoczenie. Dlatego też wiele osób osiedla się poza dużymi miastami, by żyć w otoczeniu natury, zamiast szarych murów i samochodów. Nowi posiadacze kawałka ziemi z domem muszą stawić czoła nie tylko urządzaniu wnętrza. To co na zewnątrz także potrafi spędzać sen z powiek.

Pomysłowe rozwiązania w ogrodzie

ciekawy pomysł na ogródCo zrobić, kiedy nadchodzi wiosna a kompletnie nie mamy wizji na to co znajduje się wokół domu? Trudny orzech do zgryzienia mają szczególnie Ci, których działka świeci pustkami. Już jedno drzewo stanowi jakiś punkt odniesienia. Tymczasem działka bez obsadzeń może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla mało doświadczonego ogrodnika. Pomoc projektanta ogrodów to dobre wyjście, niestety dosyć kosztowne, w dodatku może się okazać, że ów projektant minął się z naszą wizją. Najlepszym źródłem inspiracji zatem są magazyny specjalistyczne i Internet. Ciekawy pomysł na ogród może nam wpaść w każdej chwili. Warto zaglądać do sąsiadów, przeszukiwać strony internetowe i prenumerować jakieś ciekawe pismo. Planowanie przestrzeni najlepiej zacząć od tego, o jakich roślinach marzymy. Kiedy już wybierzemy kilka gatunków i zgłębimy ich wymagania, można przystąpić do rozplanowania, gdzie je umiejscowimy. Pod uwagę należy też wziąć to, czy chcemy uprawiać warzywa i owoce. Wówczas najlepszą opcją jest zbadanie gleby na działce i wyznaczenie miejsca o najlepszej jakości, by uprawa nie sprawiała większych trudności. Będziemy też potrzebować miejsca do wypoczynku. Hamak, huśtawka, altana z grillem. Zanim cokolwiek postanowimy dobrze jest wszystko wymierzyć i sprawdzić czy się zmieści. Ważną sprawą, w poszukiwaniu inspiracji na ogród, jest też ustalenie jaki styl nam najbardziej odpowiada. Ascetyczne, nowoczesne ogrody wymagają mniej roślin, za to prym wiedzie idealny, zielony trawnik i to od niego powinniśmy zacząć. Rustykalne ogrody to bogactwo kwiatów, zapachów, kolorów. Drzewka i krzewy owocowe, zioła i koniecznie agrest i rabarbar. Wiejski ogród jest gęsty i szalony.

Wielu ludzi, nie tylko w trosce o własne zdrowie, ale i środowisko, podejmuje decyzję o przeprowadzce na wieś. Uprawa własnego ogrodu przynosi wiele dumy i radości. Miłośnicy łączą się w grupy w mediach społecznościowych, chwalą się swoimi okazami i wymieniają szczepkami roślin. To świetne miejsce, by nawiązać nowe znajomości i zasięgnąć informacji odnośnie uprawy i pielęgnacji.