Planszowe gry podwórkowe, które rozwijają umysł

Gry planszowe są współcześnie zaledwie niewielką częścią wszystkich akcesoriów, które zapewniają rozrywkę. Ten typ zabawy preferują częściej starsze osoby, choć i wśród dzieci znajdują się fascynaci takich zabaw. Poleca się już od najmłodszych lat zapoznać dzieci z grami planszowymi, gdyż to właśnie one mają istotny wpływ na umysł malucha. Obecnie producenci opracowali rozwiązania, które umożliwiają grę w takie gry na świeżym powietrzu.

Czy podwórkowa gra planszowa jest ciekawa?

atrakcyjne wielkoformatowe gry planszoweW okresie wakacji dzieci preferują raczej spędzanie swojego czasu na świeżym powietrzu — uwielbiają się ruszać, skakać, biegać. „Planszówki” są natomiast znane z bardziej spokojnej formy rozgrywki, dłuższego namysłu i analizy. Jednak nie zawsze musi tak to wyglądać. Atrakcyjne wielkoformatowe gry planszowe można teraz umieścić na swoim podwórku lub boisku. Producenci zaprojektowali je w formie naklejek, które w wygodny sposób przykleja się do podłoża, a w razie potrzeby zdejmuje i zanosi w inne miejsce. Jest wiele tego typu gier, to na przykład szachownica, twister lub popularny „chińczyk”. Wybór takiej rozrywki umożliwi dziecku jednoczesne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, rozwijanie swojego intelektu, a także poprawianie sprawności fizycznej. Gra w szachy lub warcaby jest jedną z bardziej wymagających rozgrywek, choć przynosi oczekiwane rezultaty. Podczas potyczki dziecko nauczy się analizować każdy ruch i planować działania. Podobnie będzie to wyglądało w przypadku twistera, kiedy to odpowiednie ułożenie dłoni lub stóp na wczesnym etapie gry ma spore znaczenie — w tej zabawie dziecko kształtuje również swoją zwinność i zręczność. Do wyboru jest znacznie więcej gier, w tym na przykład zabawa w klasy, pokonywanie labiryntów czy szablony do pobijania rekordów skoku w dal. Taka forma rozrywki z pewnością przekona dziecko do zabawy, która edukuje.

Gotowe wzory wielu gier można kupić w niektórych sklepach internetowych. Są one sporych rozmiarów, jednak bez problemu zmieszczą się na korytarzach szkół lub przedszkoli. Będą też doskonałe do zabawy na podwórku, wspólnie z rodzicami lub znajomymi. Stanowią one odpowiednią alternatywę dla komputerów i urządzeń mobilnych, a do tego korzystniej wpływają na rozwój dziecka już od najmłodszych lat.