Odporne kurtyny przemysłowe

Do podziału dużych przestrzeni hal zakładów produkcyjnych i magazynowych używa się stosunkowo tanich przegród wykonanych z odpornej folii PCV oraz powlekanych plandek. Separacja powierzchni ma ogromne znaczenie dla stworzenia właściwych warunków pracy oraz pozwala osiągnąć duże oszczędności kosztów wydatkowanych na ogrzewanie.

Rodzaje kurtyn przemysłowych

kurtyna foliowaPodstawowym i bardzo powszechnie stosowanym w przedsiębiorstwach rodzajem budowy ścian działowych jest montaż kurtyn wykonanych z folii PCV. Jest to najtańsza metoda ograniczające do minimum prace montażowe zapewniająca jednocześnie osiągnięcie dobrych warunków izolacji termicznej i akustycznej. Kurtyny przemysłowe wykonane są są z pasów folii o odpowiedniej szerokości i grubości, które wzajemnie zachodzą na siebie tworząc w spoczynku szczelną barierę. Bardzo łatwo można je rozsunąć aby uzyskać możliwość przejścia. Producenci dostarczają kurtyny z pasów folii zaokrąglonych na brzegach aby były w pełni bezpieczne. Stosowana powszechnie kurtyna foliowa to materiał bardzo odporny na wiele czynników chemicznych mogących występować w halach produkcyjnych. Ich zaletą jest również wysoka odporność na urazy mechaniczne w postaci rozdarcia lub przebicia. Przegrody foliowe są przezroczyste i umożliwiają dostęp światła. Są jednocześnie świetną barierą termiczną i akustyczną utrzymującą właściwą temperaturę na stanowiskach pracy i zapobiegającą rozprzestrzenianiu się hałasu. Funkcje izolacyjne kurtyn przemysłowych z folii są jednak szersze i obejmują zatrzymywanie substancji pylistych i oparów gazowych. Są również bardzo dobrą ochroną przed owadami.

Kurtyny foliowe stosuje się jako ochronę pojedynczych stanowisk pracy, maszyn i urządzeń oraz wydzielania większych sekcji. Producenci oferują również bardzo specjalistyczne rodzaje kurtyn foliowych z przeznaczeniem do mroźni (duża zawartość plastyfikatorów), odpornych na działanie promieniowania UV i IR oraz szereg innych.