Nowoczesne promienniki fal podczerwieni

Podczerwień jest często kojarzona głównie z elektroniką. Mało kto jednak wie o tym, że można przy użyciu fal podczerwieni się również skutecznie ogrzewać. Obecnie ogrzewanie w większości przypadków opierane jest o spalanie różnych materiałów opałowych, które emitują przy tym znaczne ilości ciepła. Niemniej jednak nie zawsze można z tego typu rozwiązań korzystać. W przypadku obiektów o dużej powierzchni takie ogrzewanie w ogóle się nie sprawdzi.

Sprawdzone i wydajne promienniki

elektryczny promiennik podczerwieniOgrzewanie o jakim przed chwilą wspomniano jest ogrzewaniem konwekcyjnym. Mianowicie chodzi tutaj o to, że podnoszona jest temperatura powietrza jakie znajduje się w pomieszczeniu. Zgodnie z prawami fizyki takie podgrzane powietrze zaczyna w pomieszczeniu krążyć. W efekcie po jakimś czasie zaczniemy odczuwać przyjemne ciepło. Jednak takie rozwiązania sprawdzić się mogą skutecznie jedynie w przypadku małych pomieszczeń. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że planujemy przy użyciu konwekcji ogrzać bardzo dużą halę produkcyjną czy też jakiś magazyn. Po jakimś czasie pewnie odczuwalibyśmy efekt pracy systemu grzewczego ale nie da się ukryć, że trochę by to trwało zanim ogrzano by tak dużą ilość powietrza. W związku z tym warto pomyśleć o zastosowaniu innych rozwiązań jeśli byśmy chcieli takie pomieszczenia ogrzewać. Jednym z nich może być stosowanie promienników podczerwieni. Obecnie w sprzedaży znaleźć można elektryczny promiennik podczerwieni oraz wersję gazową. Pierwsza z wymienionych ma nieco szersze zastosowanie. Mianowicie chodzi o to, że takie promienniki można wykorzystywać bez ograniczeń w różnych miejscach. Natomiast promienniki zasilane gazem emitują sporo dwutlenku węgla więc stosowanie ich w zamkniętych, słabo wentylowanych pomieszczeniach nie będzie dobrym rozwiązaniem. Promienniki elektryczne wysyłają fale podczerwieni, które wnikając w nasze ciało zaczynają je ogrzewać.

Na ten moment dostępne są już nawet promienniki w wersjach ozdobnych. Producenci promienników wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i tworzą promienniki z grafiką czy zdjęciem przesłanym przez klientów. W związku z tym możliwe jest posiadanie promiennika w salonie, który będzie ozdobiony jakimś naszym ulubionym zdjęciem, motywem czy też ciekawym wzorem pasującym do wnętrza pomieszczenia.