Nowoczesne lasery diodowe Lightsheer do depilacji

Do niedawna kobiety stosowały tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia w postaci wosków i past oraz tradycyjnych maszynek. W domowych warunkach bardzo często stosowano także mechaniczne depilatory, które spowodowały ból i dyskomfort. Gabinety kosmetyczne coraz częściej odchodzą od mechanicznych metod usuwania zbędnego owłosienia i korzystają z zabiegów depilacyjnych wykorzystujących nowoczesne i innowacyjne urządzenia laserowe.

Innowacyjny laser diodowy do usuwania owłosienia

diodowy laser lightsheerNajbardziej popularne są lasery IPL oraz diodowe. Zabiegi z wykorzystaniem technologii światła i ciepła dają bardzo dobre efekty. Pozwalają w skuteczny i bezbolesny sposób pozbyć się zbędnego owłosienia bez ryzyka powikłań i wystąpienia podrażnień lub alergii. Tradycyjne usuwanie włosów woskiem zostało wyparte przez bezbolesną laserową depilację. Najczęściej w gabinetach kosmetycznych stosowane są lasery amerykańskiej marki Lumenis, a przede wszystkim diodowy laser Lightsheer w wersjach o różnej mocy. Lasery Lightsheer posiadają różnorodne końcówki i głowice oraz systemy chłodzące podnoszące komfort zabiegu. Na rynku dostępnych jest kilka modeli, które różnią się mocą oraz dodatkowym wyposażeniem. Najnowocześniejsze urządzenia posiadają moc około 1600W i mogą być stosowane przy każdym rodzaju skóry. Różnorodność końcówek daje możliwość usunięcia owłosienia z bardzo dużych powierzchni, a także trudno dostępnych i wrażliwych miejsc. Końcówki chłodzące podnoszą komfort zabiegu i zapobiegają oparzeniom i uszkodzeniom skóry. Wiązka światła wytwarzana podczas emisji przenika tylko i wyłącznie w płytkie warstwy skóry, nie powodując uszkodzenia głębszych organów i tkanek. Energia skoncentrowana jest na macierzy włosa, w której znajduje się barwnik. Najszybciej i najłatwiej usuwane są ciemne i grube włosy, w których znajduje się duża ilość melaniny. Nowe urządzenie mogą być stosowane także w przypadku ciemniejszych cer oraz jasnych i siwych włosów. Możliwości indywidualnej konfiguracji urządzenia dają szansę na skuteczne usunięcie włosów bez względu na jakość i kolor skóry.

Depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera diodowego Lightsheer daje bardzo dobre efekty i pozwala usunąć docelowo do 90% zbędnego owłosienia. Podczas jednorazowej sesji usuwane są włosy będące w fazie wzrostu. Dla uzyskania zadowalającego efektu należy skorzystać z kilku sesji w odstępie kilku tygodni. Jednorazowo usuwane jest około 30% zbędnego owłosienia. Przed zabiegiem można poddać się próbie laserowej, w celu ustalenia parametrów i reakcji organizmu na laser.