Nowoczesna kasa fiskalna

Prowadzenie niemalże każdego rodzaju działalności wymaga posiadanie kasy fiskalnej, która służy do rejestrowania transakcji sprzedażowych. Powinna ona być dobrana do rodzaju i wielkości działalności gospodarczej.

Co umożliwiają kasy fiskalne?

kasa fiskalna mobilna cenaUstawa o podatku od towarów i usług jasno precyzuje, którzy przedsiębiorcy muszą korzystać z kas fiskalnych. Najpóźniej muszą je zakupić w dniu rozpoczęcia działalności, ponieważ wymagają one fiskalizacji i zgłoszenia do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. W sprzedaży znajdziemy przynajmniej kilkanaście różnych modeli kas, które sprawdzą się w odmiennych warunkach. Przeważnie do handlu wybierane są modele stacjonarne, które wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania i niezbędnych urządzeń dodatkowych. Natomiast już handel obwoźny czy gastronomie chętniej sięgają po modele przenośne, które są zdecydowanie mniejsze. Jeżeli jest nam potrzebna kasa fiskalna mobilna cena jej zaczyna się już od około tysiąca złotych i może kosztować nawet kilka tysięcy, ale ostatecznie zależy to od jej modelu i producenta. Kasy fiskalne mogą mieć różną pojemność pamięci oraz dodatkowe funkcje. Na pewno muszą pozwalać na generowanie podstawowych raportów fiskalnych niezbędnych do rozliczenia z księgowym, a także niefiskalnych, które są wykorzystywane przez przedsiębiorcę do analizy sprzedaży. Każda kasa wymaga tez regularnych przeglądów technicznych, które nie mogą się odbywać rzadziej niż raz na dwa lata. Zaletą mobilnych modeli kas jest to, iż mogą działać w dowolnym miejscu.

Nowoczesne kasy mają nawet wbudowane czytniki kart czy terminale płatnicze, dzięki czemu dzięki jednemu urządzeniu realizujemy każdą transakcję sprzedaży w dowolnym miejscu. Wystarczy raz na czas naładować akumulator zamontowany w środku kasy.