Noszenie klasycznych skarpetek do balerinek

Baleriny to płaskie obuwie dla kobiet, które chętnie jest noszone w sezonie wiosennym przez Panie w każdym wieku. Są one niezwykle wygodne, dlatego chętnie wybierane są jako alternatywa do czółenek czy koturn. Takie balerinki, zwane często baletkami pasują do wielu stylizacji i na niemalże każdą okazję. Pamiętajmy jednak, aby nie nosić je na gołe stopy. 

Konieczność stosowania skarpetek do balerinek

skarpetki do balerinekNoszenie butów bez skarpetek, na gołe stopy, może przyczynić się do powstawania odparzeń (szczególnie jeśli wybieramy obuwie ze sztucznych materiałów), powstawanie pęcherzy, bolesnych otarć. Może powodować również nieprzyjemne pocenie się stóp. W prosty sposób możemy jednak temu zaradzić poprzez noszenie odpowiednio dobranych skarpetek. Takie skarpetki oczywiście powinny być niewidoczne znad butów. Muszą być one odpowiednio skrojone i mocno wycięte. Na szczęście są już obecne w sklepach specjalne skarpetki przeznaczone do tego typu obuwia. Takie skarpetki do balerinek kupimy w każdym sklepie bieliźniarskim, sklepie obuwniczym, sportowym a także w supermarketach (w dziale z odzieżą), a nawet na targowiskach czy bazarach. Zakupimy je pojedynczo lub w wielopakach. Zazwyczaj wybierając te w większych opakowaniach wydajemy mniej na pojedynczą sztukę. Warto więc kupić ich większą ilość i podzielić się z siostrą czy koleżanką. Możemy też takie skarpetki kupić w modnych i znanych sklepach ze znanym logo. Nie musimy jednak kupować tych ze znanym logo. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na jakość skarpet. Najbardziej istotną kwestią jest fakt, aby były wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Noga nie powinna się w nich pocić, jak mogło to by mieć miejsce w skarpetach wykonanych np. z poliestru. Te bawełniane lub z włóknem bambusowym chronią nasze stopu, dając im komfort. Takie specjalne skarpetki do balerinek często są dodatkowo wzmocnione silikonowymi paseczkami od wewnątrz tak, aby nie zsuwały nam się one ze stóp. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które wpłynie na nasz komfort użytkowania. Warto wybierać również skarpetki jednobarwne, o klasycznych kolorach takich jak czerń, beż czy biel – w zależności od koloru obuwia. Niektóre z nich są zdobione dodatkowo koronką lub siateczką. 

Obuwie typu balerinki jest chętnie wybierane przez kobiety w każdym wieku. Powinnyśmy do nich zakładać jednak skarpetki. Takie specjalnie przeznaczone do tego typu obuwia skarpety kupimy w wielu miejscach. Warto wybierać te wykonane z bawełny czy włókna bambusowego. Będą one komfortowe i przewiewne dla naszych stóp.