Reklama
  • Czwartek, 8 grudnia 2016 (15:00)

    Dieta pudełkowa

Catering dietetyczny to obecnie hit wśród celebrytów. Z jego oferty korzystali m.in. Kasia Cichopek, Agata Młynarska, Czesław Mozil i Marcin Prokop. Diety pudełkowe o obniżonej kaloryczności mają pomóc schudnąć.

Gotowe, pięcioposiłkowe, zbilansowane dzienne menu zostaje dostarczane pod wskazany adres. Dzięki temu nie trzeba się martwić o planowanie jadłospisu. Minusem jest jednak koszt rzędu 50 zł za dzień. Na szczęście same znacznie taniej możemy przygotować podobną dietę.

Reklama

Dobry początek

By uzyskać wyznaczony cel, najpierw musisz dobrać właściwą dietę. Pomoże w tym lekarz lub dietetyk. Planując posiłki, weź pod uwagę swój stan zdrowia i kondycję.

Pokochaj kasze

Ich wartość odżywcza przewyższa ryż. Są źródłem węglowodanów złożonych, które powoli rozkładają się na glukozę, nie powodując gwałtownych skoków insuliny.

Warzywa i owoce

Najmniej kaloryczne są warzywa, dlatego zadbaj, by wypełniły jedno z pudełek. Na drugie śniadanie przygotuj jogurt naturalny z sezonowymi owocami.

Zupy to podstawa

Zupy sycą, ale nie tuczą. Porcja zupy jarzynowej (ok. 300 ml) dostarcza ok. 100 kalorii. Unikaj za to kalorycznych dodatków do zup, np. makaronu, ziemniaków i ryżu.

Na żywo

Zobacz również

  • Zgodnie z najnowszą piramidą zdrowego żywienia, produkty pełnoziarniste, w tym pieczywo, znajdują się na trzecim poziomie, zaraz po aktywności fizycznej, owocach i warzywach. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.