Reklama
  • Środa, 11 stycznia (14:05)

    Dieta odtruwająca

Reklama

Palisz papierosy, pijesz kawę lub alkohol, żyjesz w stresie? Powinnaś regularnie stosować dietę, która pozwoli oczyścić organizm z toksyn.

Jeśli odczuwasz zmęczenie, jesteś bardziej nerwowa, masz problemy z zasypianiem, Twoja skóra jest szara, a oczy często podpuchnięte i zaczerwienione, staraj się unikać produktów szkodliwych i wpisz do codziennego jadłospisu takie, które poprawią samopoczucie, wygląd, a prze- de wszystkim Twoje zdrowie.

Unikaj mięsa

Jeśli nie możesz zrezygnować, ogranicz mięso, ale także masło, sery i słodycze oraz wysokoprzetworzoną żywność. To one odpowiadają za złe samopoczucie.

Parz ziółka

Mniszek lekarski zadba o wątrobę, a łopian i bratek poprawią stan skóry. Za to brzoza, pokrzywa, skrzyp polny i wiązówka błotna mają działanie moczopędne.

Pij wodę

Nic tak nie oczyszcza organizmu jak woda mineralna, która zawiera niezbędne minerały i działa moczopędnie, pozwalając tym samym na usunięcie zalegających toksyn.

Jedz owoce i warzywa

Zwróć szczególną uwagę na jabłka, które wspomagają wątrobę i poprawiają perystaltykę jelit. Nadmiar wody usuną czosnek, natka pietruszki, pokrzywa i cebula.

Na żywo

Zobacz również

  • Skąd wiedzieć, co jeść, by chudnąć, a czego unikać? Jak działa metabolizm, czy masz skłonność do tycia, jakie grożą ci choroby? Odpowiedzi są w… genach! więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.