Nawigacja do samochodów ciężarowych

 

Samochód ciężarowy rządzi się swoimi prawami. Ze względu na niektóre właściwości, chociażby wielkość, nie zmieści się pod każdym wiaduktem i nie może przejechać przez każdy most. Dlatego też sprzęty nawigacyjne, które mają być używane w ciężarówkach, nieco różnią się od tych klasycznych.

Ciężarówka — jaki rodzaj nawigacji wybrać?

nawigacja do ciężarówkiJeśli osoby poruszające się tirami, samochodami dostawczymi lub innymi dużymi pojazdami poszukują haseł dotyczących nawigacji, mogą spotkać się z dużą ilością informacji w Internecie. Jak odróżnić te przydatne od błędnych? Nawigacja do ciężarówki na pewno będzie inna niż do samochodu osobowego. Wyróżniać ją będzie bardziej specjalistyczny system dostosowany właśnie do ciężarówki. Będzie ostrzegać kierowcę przed wiaduktami, pod którymi się nie zmieści, po wcześniejszym wprowadzeniu przez niego danych o rozmiarach pojazdu. Ponadto wyświetli drogi, którymi nie jest wskazane jechać ze względu na korki z samochodów osobowych, a podkreśli na czerwono te, którymi ciężarówką jechać nie wolno. Kierowca zakupujący taką nawigację oszczędzi mnóstwo czasu, ponieważ nie będzie musiał cofać się i szukać innej drogi, gdy okaże się, że tą, którą wybrał pierwotnie, jechać nie może. Dodatkowym atutem jest wyświetlanie na trasie moteli, w których może zatrzymać się kierowca pracujący na stanowisku dostawy, gdy wybiera się w długą podróż i w trakcie trasy poczuje, że jest zmęczony.

Nawigacja pozwoli również zaoszczędzić paliwo, które niepotrzebnie zmarnowałoby się w sytuacji zgubienia się, lub pojechania niewłaściwym pasem ruchu i zjechaniem z prawidłowego kierunku. Dobra nawigacja do samochodu ciężarowego powinna być na tyle funkcjonalna, aby można było przymocować ją w wielu dogodnych dla kierowcy miejscach i ułatwić tym samym podróż.