Narożnik ważnym elementem salonu

Po wielu latach spełniłam swoje marzenie o własnym mieszkaniu. W końcu nie będę musiała nic wynajmować i płacić przy tym innym, tylko mogę mieszkać na swoim. Kupiłam mieszkanie w stanie surowym, trzeba je więc było urządzić od podstaw. Bardzo spodobała mi się ta wizja, bo wręcz uwielbiam aranżować wnętrza. Robię to po amatorsku, ale z pasji zdobyłam trochę wiedzy i wiem co zrobić, żeby mieszkanie było atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne zarazem. 

Duży narożnik do salonu

narożnik salonowyPo wyprowadzeniu się z domu przez cały czas wynajmowałam rożne pokoje i mieszkania. Z tyłu głowy miałam jednak cały czas marzenie o tym, żeby zamieszkać na swoim. Uzbierałam więc trochę pieniędzy na pierwszą wpłatę, wzięłam pożyczkę i oto mam pierwsze w życiu mieszkanie. Nie jest ono zbyt wielkie, ma bowiem sypialnie, salon, kuchnie oraz balkon, ale jak na razie mi wystarczy. Z czasem pomyślę o czymś większym. Dużą radość sprawił mi fakt, że będę mogła we własnym zakresie zaaranżować takie wnętrze, jaki będzie mi się podobało. Byłam świadoma tego, że do zagospodarowania mam niedużą przestrzeń i muszę to zrobić umiejętnie. Uznałam, że kluczowym pomieszczeniem będzie salon. W końcu to w nim będzie kręciła się większość mojego życia. Postawiłam więc w nim duży narożnik salonowy, który po rozłożeniu może też pełnić rolę łóżka dla gości. Narożnik jest na tyle duży, że za jednym zamachem zmieści się na nim nawet osiem osób. Wybrałam narożnik w kolorze jasnej szarości, co daje mi duże pole manewru w zmianach wystroju wnętrza. Do koloru szarego pasują bowiem wszystkie inne kolory. Co jakiś czas będę więc zmieniać kolor ozdobnych poduszek. Będą one się zmieniać w zależności od okazji lub pory roku. Oprócz mebli dekoracje pełnią ważną rolę we wnętrzu. Przemyślałam więc wszystko tak, żeby mieć szerokie pole manewru w zmianie aranżacji co jakiś czas. 

W końcu doczekałam się własnego mieszkania, które mogą urządzić w pełni po swojemu. Tym bardziej, że kupiłam je w stanie surowym. Mieszkanie nie jest zbyt duże, musiałam więc wykazać się zdobytą do tej pory wiedzą z zakresu aranżacji, żeby urządzić je modnie i ładnie. W salonie, na przykład, bardzo ważnym elementem okazał się duży narożnik, na którym mogę ugościć bez problemu sporą grupę znajomych lu osób z rodziny.