Najskuteczniejsze maski antybakteryjne

Restrykcje dotyczące noszenia masek w miejscach publicznych i środkach publicznego transportu nie regulowały w żaden sposób rodzaju maski, jaka miała być noszona. Wiele osób wybierało więc całkowicie nieefektywne i nieskuteczne materiałowe maski, nie chroniące noszącego w żaden sposób. Ci którzy chcieli zapewnić sobie maksymalną ochronę, natomiast, wyposażali się w maski posiadające certyfikat i najlepszy poziom ochrony przed możliwością zakażenia.

Najlepsze maski z filtrem antybakteryjnym

sprawdzona maska z filtrem ffp3Najlepsze i najskuteczniejsze maski antybakteryjne posiadają certyfikat z oznaczeniem FFP3. Są to maski używane przede wszystkim w medycynie, przez lekarzy mających stały kontakt z osobami zarażonymi chorobami zakaźnymi, przenoszonymi drogą kropelkową lub całkowicie powietrzną. Owe maski mają skuteczność rzędu osiemdziesięciu procent, więc należą do najlepszych metod ochrony przed zagrożeniami bakteriologicznymi. Dla osób nie pracujących w medycynie rekomendowana jest natomiast sprawdzona maska z filtrem FFP3, przeznaczona do codziennego użytku. Maski te odróżniają się one od medycznych masek, które zwykle przeznaczone są do jednorazowego użytku, możliwością wymiany filtra i wyczyszczenia materiału maski w przypadku zabrudzenia czy zakurzenia powierzchni. Materiał maski może być bowiem prany w wysokich temperaturach, i bardzo dobrze znosi dezynfekcję za pomocą większości środków sanitarnych. Może być czyszczona wielokrotnie, aczkolwiek lekarze zalecają wymianę maski po trzecim czyszczeniu, z racji zużycia. Filtry, natomiast, mogą być zmieniane z łatwością, a jeden filtr może być wykorzystywany z najwyższą skutecznością przez około dwadzieścia godzin, nim wymaga wymiany na całkowicie nowy. Owe maski polecane są wszystkim osobom szukającym dobrej maski ochronnej również ze względu na bardzo wygodny krój maski, która przylega ciasno do twarzy po wyregulowaniu, aczkolwiek nie podrażnia skóry i nie powoduje dyskomfortu po dłuższym czasie noszenia.

Sztuczna tkanina, z jakiej wykonana jest maska całkowicie blokuje dostęp zewnętrznego powietrza, i doskonale chroni przed możliwością kontaktu z zagrożeniem bakteriologicznym. Filtry, natomiast, umożliwiają swobodne oddychanie i doskonale wymieniają powietrze, znacznie lepiej niż jakiekolwiek inne filtry o mniejszej jakości wykonania.