Najlepsza poduszka dla niemowlaka

Rodzice czekają na swoje potomstwo aż dziewięć miesięcy, przez które systematycznie przygotowują się na jego przyjście. Kompletują wyprawkę i organizują jego pokój, żeby miał swój bezpieczny kąt. Przez pierwsze lata, najważniejsze będzie łóżeczko i poduszka, na której będzie spał. 

Gdzie kupimy poduszkę przeciw spłaszczaniu głowy? 

poduszka przeciw spłaszczaniu główkiLekarze zalecają, aby maluchy przez pierwsze miesiące, a nawet lata, spały bez poduszek, lub ewentualnie na płaskich modelach. Jest to związane z nieukształtowanym układem kostnym, który ciągle się rozwija i kształtuje. Szczególnie narażona na odkształcenia jest główka niemowlęcia, ponieważ kości czaszki są jeszcze w pewnym stopniu ruchome z powodu niezrośniętego ciemiączka. Jeżeli maluch będzie zbyt często spał na jednym boku, lub na plecach, to jego główka może ulec spłaszczeniu. Jest to dość częste zjawisko w przypadku dzieci, których rodzice nie zmieniają ich pozycji podczas snu w pierwszych miesiącach życia, lub nie stosują odpowiedniej poduszki dla niemowląt. W sklepach medycznych dostępna jest poduszka przeciw spłaszczaniu główki dziecka, która spełnia wszystkie konieczne wymogi i posiada odpowiednie certyfikaty jakości. Spłaszczenie główki dziecka może nastąpić jeżeli będzie ono zbyt często leżało na jednym z boków, lub na plecach, ponieważ powstanie wtedy zbyt duży nacisk na konkretny punkt, przez co miękkie kości czaszki zostaną odkształcone. Zawsze najlepszym sposobem jest baczna obserwacja dziecka, gdyż wszelkie zmiany są szybko widoczne. 

Ortopedyczne poduszki przeciw spłaszczaniu główki najlepiej kupować w sklepach medycznych, ponieważ posiadają one oryginalne produkty będące wyrobami medycznymi. Taki produkt z pewnością będzie bezpieczny i przebadany przez lekarzy specjalistów.