Montaż rolet na dachu ogrodu zimowego

Ogród zimowy stanowi granicę między domem a ogrodem. Najczęściej jest to powierzchnia przeszklona, gwarantuje optymalny dopływ światła, daje poczucie bliskości z naturą, nawet podczas zimowych dni. W takim pomieszczeniu można całym rokiem podziwiam piękną zieleń, cieszyć się zapachem kwiatów. Tak budowa to inwestycja, która pochłania czas i pieniądze.

Wybór rolet na dach ogrodu zimowego

rolety na dach ogrodu zimowegoTaki przeszklony przydomowy pawilon, osłania przed hałasem, zimną chroni wnętrze domu przed chłodem. Jednak najczęściej ogrody zimowe zakładane są po nasłonecznionej stronie domu. Dlaczego warto zadbać, aby pomieszczenie nie zmieniło się w szklarnie. Ważne, aby zamontować rolety na dach ogrodu zimowego, które zapewnią osłonę przeciwsłoneczną. Rolety zwiększają komfort wypoczynku w ogrodzie zimowym. Na rynku dostępne są rolety, które posiadają czujnik pogodowy, podczas nieobecności właścicieli regulując temperaturę w środku pomieszczenia. Dostępna jest szeroka gama wzorów i kolorów rolet, przez co można je dopasować do elewacji domu. Możliwa jest również integracja rolet z systemem „Inteligentny dom”, zdalne sterowanie za pomocą smartfonu. Przed założeniem ogrodu warto również przemyśleć wybór szyb, najlepszym rozwiązaniem do takiego pomieszczenia będą szyby przeciwsłoneczne, ogród nie będzie się tak łatwo nagrzewał. Tego typu szyby dostępne są w różnych kolorach.

Do ogrodu zimowego polecane są drzewka cytrusowe, które wymagają dużej ilości światła. W takim pomieszczenie również będzie się świetnie prezentować palma. Oleandry to piękne kwiaty doniczkowe, które mogą zdobić zimowy ogród przez cały rok. Najbardziej popularne kwiaty doniczkowe, czyli storczyki, nie mają dużych wymagań pielęgnacyjnych, a przez kilka miesięcy pięknie kwitną. Ich kwiatostany występują w wielu kolorach, więc można wybrać rodzaj kwiatów, według swoich upodobań.