Mocne lampy owadobójcze

Nie ma chyba gorszego uczucia niż to gdy zmęczeni kładziemy się do łóżka i słyszymy nagle charakterystyczne bzyczenie komarów. W takim wypadku mamy dwa rozwiązania. Albo możemy próbować zignorować problem i narażamy się na nieprzespaną noc lub też wstajemy i urządzamy polowanie na te krwiożercze owady. Obecnie można jednak wybrać też trzecią opcję, o której nieco więcej przeczytać można poniżej.

Sprawdzone wersje lamp na owady

lampa na owadyZwalczanie komarów przy użyciu packi obarczone jest tym ryzykiem, że może dojść do tego iż nie wszystkie komary zostaną wyeliminowane. W takim przypadku trzeba liczyć się z tym, że efekty naszych polować mogą nie przynosić właściwego efektu. Od jakiegoś czasu stosuje się więc pewne inne metody, które okazują się niezwykle skuteczne. Mianowicie dużym uznaniem darzona jest nowoczesna lampa na owady. Takie lampy emitują fale ultrafioletowe, które mają za zadanie zwabić owady w pobliże lampy. Same fale UV w żaden sposób nie zaszkodzą owadom. Natomiast mają one silne działanie wabiące więc żaden owad nie może oprzeć się takiemu promieniowaniu. Lampy o których mowa posiadają dodatkowo specjalną siatkę, która podłączona jest do prądu. Napięcie na takiej siatce jest tak duże, że absolutnie żaden owad nie będzie w stanie przeżyć kontaktu z taką siatką. Nowe wersje lamp UV na owady poradzą sobie bez najmniejszych problemów nawet z dużymi muchami czy szerszeniami. Obecnie dostępne w sprzedaży są również lampy wiatrakowe. W tym przypadku zasada działania odnośnie wabienia owadów niczym się nie różni. Tutaj również za zwabienie owadów odpowiadać będzie lampa emitujące fale podczerwieni. Natomiast inaczej wygląda sam proces eliminowania owadów. W tym przypadku mamy do czynienia ze specjalną komorą, do której zasysane są owady znajdujące się w pobliżu. Owady są więc szczelnie zamknięte wewnątrz obudowy lampy.

Na dzień dzisiejszy zastosowanie lamp na podczerwień stale rośnie. Początkowo takie urządzenia można było spotykać głównie w sklepach, marketach czy też lokalach gastronomicznych. Natomiast obecnie jest tak, że w sprzedaży natknąć się można na lampy przeznaczone do użytku domowego. Różnią się one od siebie gabarytami oraz oczywiście mocą. Lampy przeznaczone do przemysłowego zastosowania są z reguły mocniejsze.