Materiały budowlane imitujące czerwoną cegłę

Podczas remontu zastanawiam się często nad wykończeniem remontowanego pomieszczenia. Na rynku znaleźć można bardzo obszerną ofertę materiałów wykończeniowych. Materiały te wykorzystać możemy do ozdabiania ścian. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się płytki cegłopodobne.

Imitacje płytek ceglanych na ściany

imitacja cegłyOd dobrych kilku lat we wszelkich aranżacjach wnętrz panuje moda na cegłę. W programach o tematyce remontowej nieodłącznym elementem są ściany z cegieł. Czerwona cegła używana jest do wykańczania ścian czy kominków. Wykorzystuje się nie tylko cegłę klinkierową, ale wielu ludzi odzyskuje stare czerwone cegły, odnawia ceglane ściany, które służą jako element nowoczesnego wystroju. Cegła nadaje industrialnego oraz loftowego charakteru. Niektórzy dopatrują się w cegle także stylu rustykalnego. Efekt jaki chcemy osiągnąć zależy od materiału jakiego użyjemy. Cegłę można znaleźć zarówno we wnętrzach wielu domów ale również w barach czy renomowanych restauracjach. Cegłę można spotkać na ścianach w domowych kuchniach, sypialniach czy salonach, jaki i na zewnątrz gdzie stanowi elewację budynku. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie na cegłę powstało wiele produktów które mają ją imitować. Imitacja cegły to nowoczesna alternatywa dla klasycznej cegły. Płytki cegłopodobne przystosowane są do różnego rodzaju warunków pogodowych i z powodzeniem mogą montowane być na fasadach, cokołach czy ogrodzeniach. We wnętrzach sprawdzą się gdy nie mamy możliwości lub chęci korzystać z prawdziwej cegły. Płytki jakie możemy zakupić w sklepach budowlanych to płytki wykonane z lekkiego gipsu lub betonu. Prostsze w montażu są również cegły z gotową fugą choć na rynku dostępne są również te bez fugi. Płytki ceglane z szarą fugą nadają autentyczności i trudno odróżnić je od oryginałów. Takie cegły mogą być montowane samodzielnie, nie trzeba wołać do tego specjalistów. Każdy kto zastanawia się nad ceglaną loftową ścianą w kuchni czy salonie w szybki i prosty sposób może zrealizować swój projekt na własną rękę.

Ja zdecydowanie polecam płytkę imitującą cegłę. Wraz z mężem samodzielnie zamontowaliśmy płytki na ścianie w salonie i kuchni. Elekt jest piorunujący i żaden z naszych gości nie zgadł że nie jest to prawdziwa cegła. Wszyscy myśleli że skuwaliśmy tynki aby odkryć czerwoną cegłę. Jest to dowód na to że na rynku istnieją produkty które idealnie odwzorowują naturalną cegłę.