Malownicza Kudowa Zdrój

W Województwie Dolnośląskim na turystów czeka wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Na terenie województwa leżą dwa parki narodowe, pasma gór, kilka obiektów z listy UNESCO, twierdze i zamki oraz kopalnie złota, srebra i uranu. Jest to miejsce pełne ciekawostek, historyjek i legend. Toczyły się tu akcje co najmniej kilku Polskich powieści i filmów. W województwie znajduje się też kilka znanych w całej Polsce uzdrowisk i kurortów a wśród nich malownicza Kudowa Zdrój.

Atrakcje w Kudowie i okolicach

kudowaW Kudowie znajdziemy ogrom atrakcji dla osób w każdym wieku, zarówno tych kochających sport jak i tych nieco mniej aktywnych. Jednym z najważniejszych punktów na mapie miasta jest park zdrojowy i mieszcząca się przy nim zabytkowa pijalnia leczniczych wód, która uważana jest za najpiękniejszą w Polsce. Sam park zdrojowy również jest okazały, pełen starych drzew i kluczących między nimi alejek, z dużym stawem, przy którym można usiąść i obserwować pływające kaczki. Walory i malowniczość parku zdrojowego cenili dawniejszymi czasy również królowie i władcy, między innymi Fryderyk Wilhelm III, cesarz Franciszek I, car Rosji Aleksander I a także Winston Churchill i Bruno Schulz. Od wielu bowiem lat uważa się, że Kudowa jest prawdziwą perłą na mapie Dolnego Śląska. Obecnie w parku zdrojowym organizuje się koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe. Kudowa jest idealnym miejscem dla osób chcących podreperować swoje zdrowie-takie osoby mogą skorzystać z szerokiej oferty sanatoriów, a podgórski klimat będzie sprzyjał procesowi ozdrowieńczemu. Osoby lubiące wędrówki po górach koniecznie powinny wybrać się w Góry Stołowe, gdzie mieści się jeden ze szczytów zaliczany do Korony Gór Polski, czyli Szczeliniec. Warto zwiedzić także mieszczące się nieopodal Szczelińca Błędne Skały i odbyć niezwykły spacer labiryntem wśród bloków skalnych.

W Kudowie każdy znajdzie coś dla siebie, w miasteczku są bowiem atrakcje dostępne zarówno dla osób młodych, dla rodzin z dziećmi jak i dla osób starszych. W Kudowie turyści mają do dyspozycji bogatą infrastrukturę turystyczną, co sprawia, że każdy może znaleźć hotel, apartament lub pensjonat w pełni dopasowany do swoich potrzeb, zarówno jeśli chodzi o standard, cenę jak i lokalizację. Kudowę warto zwiedzić zarówno latem, jak i zimą.