Lekkie kocyki bambusowe

Młode, niedoświadczone mamy, często mają problem z podjęciem decyzji, jakie artykuły będą najlepsze dla ich maleństwa. Na rynku jest sporo rodzajów kołderek, kocyków i całych kompletów pościeli, a każdy jest opisywany jako najlepszy.

Charakterystyka kocyków bambusowych

kocyki bambusoweWyprawkę dla małego dziecka, trzeba przede wszystkim dostosować do tego, w jakim miesiącu ma się urodzić. Jeżeli będą to wiosenne i letnie miesiące, to trochę pieniędzy można zaoszczędzić, bo nie trzeba kupować butów i śpiworków. W lecie wystarczą cienkie ubrania, kocyki i pieluszki tetrowe. W kwestii wyboru kocyka, najlepsze są kocyki bambusowe, gdyż jest to całkowicie naturalna tkanina, która posiada sporo właściwości. Przede wszystkim bambus znacznie lepiej chłonie wodę i przepuszcza powietrze, więc maluch się pod kocykiem nie spoci. Szczególnie ważna w czasie lata jest ochrona przeciwsłoneczna, i tutaj bambus także najlepiej się sprawdzi, ponieważ posiada naturalne możliwości pochłaniania szkodliwego promieniowania słonecznego. Powierzchnia kocyka jest lekko chłodna, dlatego świetnie się sprawdzi w lecie. Bambus posiada także działanie antybakteryjne, antygrzybiczne, dzięki czemu nie gromadzą się na jego powierzchni bakterie. Kocyki wykonane z bambusa są dużo bardziej delikatne w dotyku niż klasyczna bawełna, ponieważ mają nieco inny splot. Są trwałe i odporne na rozdarcia nawet po wielu praniach. Bez obawy można go wrzucić do pralki  podobnymi kolorami i nastawić na maksymalnie czterdzieści stopni Celsjusza. 

Kocyki możemy kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Obecnie bambusowe są bardzo popularne i powoli wypierają klasyczne bawełniane, bo mają dużo lepsze właściwości.  Mają jeden, uniwersalny rozmiar i mogą mieć wypełnienie syntetyczne, choć takie rzadziej się spotyka.